Logo
knajpy.krakow.pl
niedziela, 24 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Smocza Jama
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Ostatnio_dodane
Czajownia Kraków
Kawiarnia Stopklatka
Royal Art Cafe
Kabaret
Ministerstwo
więcej >>
 Felietony

Świąteczne zmagania, czyli przygotowania z tej najbardziej przyziemniej strony.

Te przygotowania do świąt wywołują u mnie nadmiar dziwnego, niespotykanego zachowania. Zapominam powoli o relaksie, dystansie i o czymkolwiek co nie jest związane ze sprzątaniem, gotowaniem czy robieniem zakupów.

Czuje, że powoli z każdej strony z cieniutkim chichotem przysiada się do mnie złośliwość losu, pech, kaprysy pogody, pesymizm oraz zły humor. Dziś jednak wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie. Odkurzacz padł. Stałam nad tym nieczynnym, bezużytecznym urządzeniem i drapiąc się po głowie gorączkowo myślałam, co zrobić z tym fantem. Dywan został opanowany doszczętnie przez stado dzikich paprochów, zastęp kurzu i watahę „kotów”, a ja nie mogłam nic z tym zrobić. Usiadłam na sofie załamując z lekka ręce. Wiem, że za bardzo się przejmuję – w końcu to tylko odkurzacz. Zwykła złośliwa maszyna, która psuje się właśnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Kopnęłam go z całej siły. Nie pomogło. Ups, złość piękności szkodzi…chmura kurzu uniosła się pospiesznie z dywanu i osiadła z wdziękiem na stole. Zadrżała we mnie złość. Spojrzałam jeszcze raz na odkurzacz, potrząsnęłam nim. Nic. Wydawało mi się, że usłyszałam za sobą śmiech. To wcale nie jest śmieszne stać w mieszkaniu nad niemym odkurzaczem, otoczona tą zaporą brudu dywanowego i swoimi złymi cechami. Jakaś błyskotliwa strona mojego ja rozkazała mi pogłaskać ten genialny wynalazek AGD – ani drgnął. Z rozmachem sięgnęłam po kabel by mu przyłożyć, gdy dotarł do mnie ważny fakt…..moja mama mi zawsze powtarzała, że trzeba jeść śniadanie, bo to swojego rodzaju energia na dobry początek dnia. Człowiek bez śniadania daleko nie zajdzie.. a odkurzacz bez prądu nie pomoże….

Karolina

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Ewi (2005-12-23 12:09:46, IP: 80.55.117.x)
hehe wiesz, podobnie drukarki sie zachowują gdy prądu nie mają:) felieton okey
laisa (2005-12-24 04:35:04, IP: 213.134.160.x)
:D :D :D
MG (2005-12-24 14:24:34, IP: 83.28.198.x)
Tak w natłoku przed świątecznych sprawunków zawsze dzieją sie dziwne rzeczy, felieton i mnie sie podoba!!!! :)))
Dodaj komentarz / Utworz nowy watek