Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Śródziemie
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 31 grudnia 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćKelis gwiazdą WOW!night.
Music Square Session w Krakowie - zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej klubowej płyty Flesh Tone. Artystka zapowiada jednak, że nie zabraknie także jej najbardziej znanych przebojów. A wszystko na Rynku Głównym, który specjalnie na ostatnią noc w roku, znów zamieni się w największą w Europie scenę klubową. Zapraszamy!
RYNEK GŁÓWNY
31.12.2010


Kelis – dzisiaj jedna z najbardziej znanych wokalistek na świecie – pierwszy kontrakt na nagrania muzyczne podpisała, dzięki współpracy z producentami The Neptunes, na początku lat 90. W 1999 roku zaśpiewała razem z kontrowersyjnym raperem Ol’ Dirty Bastardem w jego utworze Got Your Money, a jej charakterystyczna wielokolorowa fryzura afro i styl wzbudziły zainteresowanie mediów oraz krytyków. Wydany w grudniu 1999 roku debiutancki album zatytułowany Kaleidoscope okazał się wielkim sukcesem. Do dziś sprzedano go w USA w nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy, a organizacja British Phonographic Industry przyznała albumowi tytuł złotej płyty (w samej tylko Wielkiej Brytanii sprzedał się w nakładzie 100 tys. egzemplarzy). W roku 2001 Kelis zdobyła nagrodę BRIT Award w kategorii: Największy przełom na scenie międzynarodowej. Kolejne płyty przyniosły kolejne sukcesy - szczyty list przebojów oraz nagrody: Grammy (2001 i 2007 r.), BRIT (2001, 2005 i 2007 r.), Urban Music (2007) i MTV (2004 r.). Z artystką współpracowali m.in.: Willl.i.am, Björk, Outkast, Moby, Enrique Iglesias i Basement Jaxx.

Najnowsza płyta Kelis Flesh Tone zaskoczyła wszystkich fanów – diva r’n’b zajęła się muzyką klubową. Promujący płytę singiel Acapella wyprodukowany przez Davida Guettę trafił już na pierwsze miejsce list przebojów Billboard Dance/Club Chart oraz Music Week Pop/Club Chart. „The New York Times” uznał album za „jedną z najmocniejszych do tej pory płyt piosenkarki”, a w rankingu magazynu „Spin” trafił na listę 25 najbardziej liczących się albumów lata. W czerwcu tego roku Kelis wystąpiła na festiwalu Glastonburry.

WOW!night. Music Square Session to jedna z największych imprez plenerowych w kraju organizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i radio RMF Maxxx. 31 grudnia Rynek zamienia się w największą w Europie scenę klubową z parkietem o powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. Publiczność (Nowy Rok 2010 na krakowskim Rynku witało 100 tys. osób.) bawi się przy koncercie gwiazdy wieczoru – gościem Sylwestra 2009 była Agnieszka Chylińska – a atmosferę rozgrzewają popularni popularni DJ’e z Polski i z zagranicy.

O tym, kto wystąpi przed Kelis i jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się spędzić sylwestrową noc na Rynku Głównym w Krakowie zamieścimy już wkrótce na naszej stronie internetowej.

KELIS – dyskografia
Flesh Tone (2010)
• Główny singiel Acapella znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Dance/Club Chart oraz Music Week Pop/Club Chart.

Kelis Was Here (2006)
• Płyta znalazła się od razu na 10. miejscu listy przebojów Billboard Top 200 Chart.
• Do dzisiaj płytę sprzedano w nakładzie ponad 150 000 egzemplarzy, a główny singiel Bossy (z udziałem Too Short) w nakładzie 800 000 singli cyfrowych.
• Singiel Bossy znalazł się również w pierwszej dwudziestce listy przebojów radiostacji amerykańskich.
• Singiel ten otrzymał również status Platynowego Dzwonka na telefon.
• Singiel Kelis Was Here został nominowany w roku 2007 do nagrody Grammy Awards w kategorii Najlepszy Album Współczesnego R&B.
• Sprzedanych 600 000 egzemplarzy na całym świecie.

Tasty (2003)
• W USA w pierwszych dwóch miesiącach płytę sprzedano w nakładzie ponad 400 000 egzemplarzy i znalazła się na 5. miejscu listy przebojów Hot 100 magazynu Billboard!
• Album Tasty otrzymał status Złotej Płyty w USA i został sprzedany w ponad 530 000 egzemplarzach! Milkshake również zdobył Złotą Płytę dzięki sprzedanej liczbie ponad 1,2 miliona singli cyfrowych!
• Główny singiel Milkshake zajął 1. miejsce na liście Hot Dance Club Airplay oraz 1. miejsce na liście notowań stacji radiowych Rhythmic Top 40!
• Album przyniósł piosenkarce nominację do nagrody Grammy w roku 2004 w kategorii Najlepszej muzyki miejskiej/alternatywnej.
• OSIĄGNIĘCIA MIĘDZYNARODOWE:
- W Wielkiej Brytanii płyta Tasty zdobyła status Platynowej, sprzedając się w nakładzie ponad 300 000 egzemplarzy, a główny singiel Milkshake otrzymał tytuł Srebrnej Płyty po sprzedaży ponad 200 000 egzemplarzy.
- Milkshake stał się czternastym najlepiej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii w roku 2004.
- Kelis odnosiła sukcesy również w Australii, gdzie album Tasty uzyskał tytuł Złotej Płyty dzięki sprzedanym 35 000 egzemplarzy, a single Milkshake i Trick Me tytuły Płyt Platynowych (sprzedano ponad 70 000 egzemplarzy każdego z nich).
• 2 miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie

Wanderland (2001)
• Płyta wydana tylko w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej.
• Główny singiel z płyty pt. Young, Fresh n' New znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce list przebojów w Wielkiej Brytanii.
• 80 000 egzemplarzy sprzedanych na całym świecie

Kaleidoscope (1999)
• Debiutancki album Kelis pt. Kaleidoscope z roku 1999 znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce listy przebojów Billboard HeatSeekers, ze sprzedanymi 10 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu sprzedaży.
• Główny singiel z tego albumu zatytułowany Caught out There wspiął się na 9. miejsce listy przebojów Hot R&B/Hip-Hop Songs, a jego wideoklip stał się przebojem MTV i BET. W Wielkiej Brytanii znalazł się na 4. miejscu listy przebojów Singles Chart.
• Do dziś album Kaleidoscope sprzedano w USA w nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy.
• OSIĄGNIĘCIA MIĘDZYNARODOWE:
- Organizacja British Phonographic Industry przyznała albumowi Kaleidoscope tytuł Złotej Płyty, sprzedanej w Wielkiej Brytanii w liczbie 100 000 egzemplarzy.
- W roku 2001 Kelis zdobyła nagrodę BRIT Award w kategorii Największy przełom na scenie międzynarodowej.
• 700 000 egzemplarzy sprzedanych na całym świecie

J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy