Logo
knajpy.krakow.pl
poniedziałek, 25 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
JazzRock Cafe
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 08 stycznia 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćPaula i Karol
Zespół „Paula i Karol” został powołany przez Paulę Bialską i Karola Strzemiecznego w maju 2009 roku.Zaczęli grać korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów bez nagłośnienia (gitara, skrzypce, glockenspiel i stary klawisz Casio, który Karol dostał od swojej mamy na dziewiąte urodziny).
8.01.2011
KLUB BOMBA


Na początku występowali w dość nie typowych miejscach: w prywatnych mieszkaniach, parkach miejskich i galeriach. W listopadzie 2009, wraz z Igorem Nikiforowem, który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu o melodykę, harmonium i perkusję, nagrali swoja debiutancką EPkę „Goodnight Warsaw”.

Od tego czasu zespół zagrał koncerty w wielu miejscach w Polsce, min. na festiwalu Opener w Gdyni, festiwalu w Jarocinie , Off Festiwalu w Katowicach i w ramach Lado Week i Pikniku CJG w Warszawie. Za granicą Paulę i Karola można było usłyszeć podczas Fusion festiwalu w Niemczech, koncertów w ramach projektu Villa Reykjawik w Islandii i w kanadyjskim radiu CBC radio 3 i amerykańskim NPR radio.

Obecnie koncertują w cztero osobowym składzie ze Staszkiem Wróblem na perkusji i Krzyśkiem Pożarowskim na basie. W grudniu nakładem wytwórni Lado ABC ukazał się pierwszy long play zespołu zatytułowany „Overshare”.
wstęp wolny.

Posłuchać można tu:
http://paulaandkarol.bandcamp.com/album/overshare

J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy