Logo
knajpy.krakow.pl
poniedziałek, 25 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Ptaszyl
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 14 stycznia 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćTrès.B i dzieci Loose Wire na Niepokornych!
Zespół Tres B oraz podopieczni wytwórni Loose Wire: grupa Mijagi oraz songwriter Hayden Berry będą gwiazdami kolejnej imprezy w ramach cyklu Niepokorni.

Podczas Niepokornych zobaczymy też wystawę duetu Joanna Gałuszka/Tomasz Cichorek.
KLUB ŻACZEK
14.01


Podczas Niepokornych zobaczymy też wystawę duetu Joanna Gałuszka/Tomasz Cichorek.

Très.B
Trudno znaleźć mi polskie medium, które nie wychwalałoby ich nowej płyty „The Other Hand” (EMI Music Poland). „Polityka”, „Wprost”, „Przekrój”, radiowa Trójka – wszyscy chwalą Très B! I słusznie! Grupa składa się z Polki (wokalistka Misia Furtak) i dwóch muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) „bardzo.b” i jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Angelika Kucińska („Machina”) o wokalistce Tres.B pisała: „charyzmatyczna, piekielnie zdolna”. I jest coś na rzeczy!
Albumem „The Other Hand” zajął się nadworny producent Nicka Cave'a – Victor Van Vugt, znany ze współpracy z The Bad Seeds, PJ Harvey, Beth Orton i Athlete.
Très.B można było wielokrotnie zobaczyć w Polsce m.in. na głównej scenie OFF Festiwalu, a także przed zespołem Hey. Misia śpiewała m.in. na składance „Wyspiański Wyzwala” (z Dr.No) czy na ostatniej płycie Bajzla. Mają za sobą ponad 100 występów na scenach całej Europy i cieszą się opinią doskonałego zespołu koncertowego. Sprawdźcie ich na koncercie w Krakowie!
www.myspace.com/meetb

Mijagi
– Wszystko zawsze opierało się na rytmie, na jego zawirowaniach, na nieodpartej pokusie żeby łamać wszystkie klasyczne schematy i kanony, na tym żeby ubierać słowa w muzykę, która pozwoli słuchaczowi chociaż na chwilę odwiedzić inną rzeczywistość – pisze na swojej stronie internetowej zespół Mijagi. Grupa faktycznie wprowadza słuchacza w specyficzny trans muzyczno-słowny. Kto jeszcze nie słyszał kapeli z Radomia, będzie miał okazję ich poznać 14 stycznia podczas Niepokornych.
www.myspace.com/statekkosmiczny

Hayden Berry
Pochodzący z północnej Anglii Hayden Berry już od ponad 15 lat komponuje i nagrywa piosenki, jak również występuje jako wokalista i gitarzysta z autorskim repertuarem. Jego nastrojowe, akustyczno-folkowe utwory, inspirowane są twórczością Boba Dylana, Leonarda Cohena, Tima Buckleya, Nicka Drake'a oraz Neila Younga. Hayden mieszka obecnie w Krakowie. Niebawem wyda już piąty, solowy album nakładem wytwórni Loose Wire.
www.myspace.com/haydenberrymusic

Joanna Gałuszka i Tomasz Cichorek (wystawa)
Joanna Gałuszka to 19-latka, tegoroczna maturzystka, która lubi deszcz i rzeczy, które odciągają od powagi życia. Nic nie kolekcjonuje, ale robi najlepsze jabłka w cieście.
Ma wspaniałego chłopaka, ale o nim później...
Tomasz Cichorek ma 20 lat, studiuje fotografię na wrocławskiej ASP. Lubi podróżować autostopem, zwłaszcza gdy celem są góry. Tomek kolekcjonuje korki po winach, robi przepyszne ziemniaczki w ziołach prowansalskich i ma cudowną dziewczynę, której fotografie zawisną na Niepokornych tuż obok jego prac.

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom, zarówno krakowskich uczelni, jak i innych. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Afro Kolektyw, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, New Century Classics i Pchełki. Producentem imprezy jest Ola Kuczara, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał gości Niepokornych.

Po koncercie after party w klubie Centrala: zagrają: Johnny Essential, Cinemon, Eluktrick, a grupa Mijagi zaprezentuje set DJ’ski!

www.borowkamusic.pl
www.klubzaczek.pl


J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy