Logo
knajpy.krakow.pl
poniedziałek, 25 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Chocoffee Galeria Kawy i Czekolady
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 29 stycznia 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćGural/ Kaczor/ Sheller/ Marian Wielkopolski
Donguralesko, czyli „poznańska pyra” Piotr Górny. Raper wielobarwny, znany również pod ksywkami: Gural, Guraal, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni oraz Osieroconych Płyt Selektor.
29.01.2011
STUDIO
Bilety na koncert są dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro oraz online na stronie www.ticketpro.pl.

BILETY KOLEKCJONERSKIE będą dostępne w Klubie Studio, Klubie Filutek oraz w Klubie Gwarek.

punkty sprzedaży biletów w Krakowie

Ceny biletów:
ZWYKŁY: 35 PLN (przedsprzedaż) / 45 PLN (w dniu koncertu)
ULGOWY: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)

Donguralesko, czyli „poznańska pyra” Piotr Górny. Raper wielobarwny, znany również pod ksywkami: Gural, Guraal, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni oraz Osieroconych Płyt Selektor. Hip- Hopowy działacz od 1995 roku. Dziadzior był członkiem takich grup jak: Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel czy GTW. Miał także okazję współpracować z elitą polskiego rapu: Tede, Sido, DJ Kostek, Fokus, Matheo, Paluch, Grubson, Pezet.

Braggadocio!, czyli jeden styl, wiele technik. Gural chętnie chwali się swoim wyśmienitym flow. Słowa są jak pociski. Artysta nie stroni od pochwał względem siebie, jednocześnie z łatwością krytykuje innych. Bragga i diss to dwie ulubione metody stosowane w kawałkach Dziadziora. Krytyka kierowana jest przede wszystkim do ogółu a nie do konkretnych osób. Muzyczny buntownik: Gural łamie wszelkie schematy pisząc tekst! Dla niego nie ma zasad wiecznych. Słowo goni słowo z prędkością światła a teksty mają finezję i charakter. Są barwnym dynamitem! Liczne porównania i określenia nadają głębszy sens.

„Może się chwalę, ale mam rymów pęki

Jak byłem w Norwegii fiordy jadły mi z ręki

Nie jestem miękki, lubią ten rap panienki

Te tłuste dźwięki tnę jak Edward Nożycoręki”!

„Go Poznań”!

Donguralesko jest lokalnym patriotą, w kawałkach demonstruje swoje przywiązanie do Pyrlandii. Jednocześnie łączy swojskie flow z orientalnym klimatem. W tekstach z łatwością zestawia patriotyczne motywy z tematyką Bliskiego Wschodu.

Giovanni Dziadzia swoje początki ma w grupie z poznańskiej dzielnicy Grunwald- Rapscalion X. Z czasem, po odejściu jednego z członków- Orzecha, ekipa zmieniła nazwę na Killaz Group. Zadebiutowali oni na składance „Robię swoje” w kawałku „Hardkor”, stworzonej przez Cameya. Niestety KG po licznych próbach nie zdołali wydać legalnie płyty. Ekipa nie poddała się! Chłopaki nagrali swój pierwszy nielegal „Prawdziwość dla gry”. Z czasem zaczęli być zauważani.

2001rok to pierwsza współpraca z Blend Records i singiel Killaz Group „Zjednoczone Emiraty Poznańskie”

2002rok stał się przełomem. Wytwórnia Blend Records wydała płytę legalną Killaz Group „Nokaut” i od tego moment powoli zaczyna się rozwijać solowa kariera Gurala…

2003rok- Donguralesko wydał solową płytę „Opowieści z betonowego lasu”. Za produkcje albumu byli odpowiedzialni panowie z WhiteHouse. DJ Dziadzior gościnnie wystąpił na pierwszej płycie KASTY.

2004rok to czas współpracy z teamem Wielkie Joł i praca nad drugą solową płytą. Rok później na rynku pojawił się krążek „Drewnianej Małpy rock”. Gural miał okazję współpracować z „najlepszymi z najlepszych w tym fachu”: DJ Kostek, Mikser, Larwa, DJ 600V, Magiera, Tede, Pióro, DJ Haem, Kada, Tabb, Sido oraz DJ Kut-O.

2006 rok- czas współpracy Gurala i DJ Kostka. W efekcie powstał mixtape „Jointy, Konserwy, Muzyka Bez Przerwy” (gościnnie: Ramona 23, Rafi, Shellerini, Sido)

W 2007 roku Gural rozpoczął współpracę z producentem Matheo. Połączenie dwóch gigantów musiało dać same sukcesy! Okres ten to wydanie mixtapu „Manewry Mixtape Z Cyklu Janczarskie Opowieści” oraz projektu Killaz Group „Operacja Kocia Karma”

2008rok to wydanie krążka „El Polako”. Gural tą płytą umocnił swoją pozycję na polskiej arenie muzycznej. Wydawnictwo to dotarło do 9. miejsca listy OLiS w Polsce! Na płycie gościnnie wystąpiły takie gwiazdy jak: Wunder, Tee, Kamil, Rafi czy też Mechanic, S.P.O.

KG kontra SLU! Wojna o Poznań!

Raper z założenia lubi prowokować i stawać do potyczek słownych. Killaz Group zdissowali Kalibera 44, ale zagrywka ta nie odbiła się większym echem… Co innego sytuacja z Peją. Zrodził się prawdziwy hip-hopowy konflikt. Bluzgi i przytyki nie miały końca. Zaczęto walczyć o wszystko: o Poznań, o uznanie słuchaczy, o szacunek.

A to wszystko zaczęło się tak…:

Oskarżono jednego z członków SLU o to, że blokował wydanie pierwszego materiału Killaz Group. Na odpowiedz długo nie było trzeba czekać: Peja jednym z wywiadów otwarcie krytykował KG za styl, zachowanie, stroje. Dla niego byli przykładem lansu, bansu i wożenia się. Konflikt obrał zupełnie nowe tory w momencie wydania płyty „Na legalu” przez Slums Attak. „I moje miasto złą sławą owiane”: na tym kawałku Peję wsparł wielkopolski All Stars. Zaczęto kpić z KG i ich murzyńsko-mafijnego stylu. Każda ze stron podczas wywiadu podgrzewała atmosferę i konflikt się rozrastał. „Wisienką na torcie” było wkroczenie Wall-E. Artysta poczuł się urażony tym, co opowiadał Peja na jego temat. Dał temu wyraz na koncercie Slums Attak. W czasie występu wszedł na scenę i przerwał występ. Obecnie trudno stwierdzić, ale raczej konflikt nie został zażegnany.

2009 rok- Powstanie wytwórni muzycznej Szpadyzor Records. Donguralesko połączył siły z Agencją Jaguar. W roku tym także Dziadzior wraz z Matheo wydali drugi już Mixtape „Inwazja porywaczy ciał”. Na krążku gościnnie pojawili się: Grubson, Pezet, Tede. W ramach promocji płyty nakręcono teledysk do kawałka „Idziemy po swoje”. Za to przedsięwzięcie odpowiedzialna była wrocławska wytwórnia filmowa „Grupa 13”.

2010rok to ukoronowanie działalności Giovanni Dziadzia. Został on artystą roku w plebiscycie Podsumowanie 2009 serwisu Poznanskirap.com W maju tego samego roku w Chicago DonGURALesko i Matheo z pomocą DJ Kokieta i Crystal Laiuene nagrali singla pt. "Synku jestem w budynku 2". I w końcu 11 czerwca 2010 odbyła się premiera nowej płyty Gurala, na którą wszyscy czekali -„Totem Leśnych Ludzi!”


Kaczor, czyli poznański raper Dominik Kaczmarek. Znany również pod ksywkami takimi jak: Kaczy, Kaczka, Gracz Z Numerem Pierwszym, ŁAZ Boss, Człowiek z Blizną.

Swoją przygodę z rapem Kaczor rozpoczą w 1994 roku z Guralem, Kukiem i Orzechem. Założyli team Killaz Group.

1997 roku Kaczy pojawił się w klipie Peji „Czas Przemijania”. Natomiast rok później raper rozpoczął działalność z wydawnictwem Camey. Wystąpił z DJ Dziadziorem na składance „Robię swoje”. Niestety to przedsięwzięcie spowodowało rozpad znajomości Kaczora z Peją, a kawałek stał się symbolem rozłamu poznańskiej sceny hip- hopowej. Parę lat później (2005r.) spór został zażegnany a Kaczor i Gural wystąpili gościnnie na klipie „Szacunek ludzi ulicy” Peji.

1998rok to pierwszy nielegal „Prawdziwość dla gry” stworzony przez Killaz Group. 3 lata później pojawił się singiel „Zjednoczone emiraty poznańskie” wydawnictwa Blend Records. Poniekąd kawałek ten otworzył drzwi do dalszej kariery muzycznej.

2002rok to pierwsza legalna płyta KG- „Nokaut”. Po tej płycie Kaczor odszedł w cień i w 2006roku powrócił! Świetna forma, rymy i technika- ogromny progres! Kaczy dał próbkę swoich nowych możliwości na krążku Gurala i Matheo „Manewry Mixtape”

2007rok to czas wydania drugiej płyty Killaz Group „ Operacja kocia karma”. Niestety po tym przedsięwzięciu KG zaczęło się rozpadać. Donguralesko zajęty swoim projektem „El Polako”, nie był zainteresowany promocją krążka KG. Sytuacja ta doprowadziła do kłótni między artystami. 2009roku Kaczor odszedł z PDG z powodu ciągłych spięć z Guralem. Efektem tego był brak udziału artysty w takich projektach jak: „El Polako” i „Inwazja porywaczy ciał”. Ostatni raz Gural i Kaczy wystąpili razem na mixtapie DJ Decksa „Dla moich ludzi”. W tym samym roku Kaczor pojawił się na płycie Peji „Styl życia G.N.O.J.A” oraz nagrał genialną zwrotkę do kawałka „Stoprocent” i wziął udział w trasie „Stopro” wraz z artystami, którzy wystąpili w tym nagraniu. W tym czasie także gościnnie Kaczor wystąpił w kawałku Piha „Rany kłute”.

2008rok- Kaczor „wszedł” w duże przedsięwzięcie. Wraz z SLU i Shellerem wziął udział w obchodach miesiąca dziedzictwa polskiego i w trasie koncertowej po USA i Kanadzie.

2009rok- po tym jak Kaczor odszedł z PDG, nagrał kawałek „Ten dzień”. Numer był specjalnie napisany na walkę w formule MMA dla Jędrzeja „Węgorza” Kupskiego. Rok ten przyniósł kolejne wystąpienia gościnne na płycie Palucha „Pewniak”, „Na serio”Peji oraz Słonia „Chore melodie”

2010rok- Koczor dostał nominację w plebiscycie Podsumowanie 2009 serwisu Poznanskirap.com w kategorii Artysta Roku

Grudzień 2010- to wielki moment dla Kaczora! Planowana jest premiera pierwszej solowej płyty artysty- „Przyjaźń, Duma, Godność”. Zostanie ona wydana pod logiem Wytwórni Szpadyzor records.

Shellerini to poznański raper. Znany również pod ksywkami: Sheller, S-h, Szelma, Szelka, Norman Bates. Niezastąpiony członek PDG Kartel. WSRH( Wyższa Szkoła Robienia Hałasu)- team ten stworzył wraz ze Słoniem. Przygodę z muzyką rozpoczął 1996 roku, ale tak naprawdę dał się poznać publice w 2002 roku. Pojawił się wtedy gościnnie na płycie Donguralesko „Opowieści z betonowego lasu” w kawałku „PDG”

2003rok to moment, kiedy Szelka wstąpił w szeregi PWS czyli Projekt Własny Styl. Zaczął współtworzyć razem z DJ Mikserem i Szpakiem. Owocem współpracy był nielegalny krążek „PDG Repertuar”.

Lata 2003-2009 to czas wystąpień gościnnych Shellera: „Drewnianej Mały Rock”, „JKMBP”, „Manewry Mixtape”, „Operacja Kocia Karma” Killaz Group, „Jestem Stąd” Kaczora, „Western” Ramony 23, „Na serio” Peji oraz „Jeden na milion” Onara.

2007rok- to okres słownej potyczki S-H z Owalem. Rozpoczęło się wszystko od kawałka „Dobrze o tym wiesz" na "Manewry Mixtape". Tekst uderzał w płytę Owala „Sens życia”. Artysta nie był dłużny, napisał numer „Topi się lód”. Sheller zaatakował ponownie. Nagrał kawałek „Plujesz pod Wiatr”. Owal jednak zakończył beef kawałkiem "Przewijam To" wyprodukowanym przez Tabba. Sheller zrezygnował z kolejnych prowokacji, i tak zakończył się owy konflikt.

2008rok to punkt zwrotny w życiu artysty. Wraz ze Słoniem wydali płytę „Shellerini i Słoń- Wyższa Szkoła Robienia Hałasu” Płytę promowały klip "Mistrz tu jest", gdzie swój gościnny udział miał Kobra. Krążek ten został uznany za najlepszy nielegal 2008.

2009rok- wyszedł krążek „WSRH- Unhuman Mixtape”, promowany przez kawałek „Rock & roll” z Brygadą RR. Sheller pojawił się także na składance Black X-Mas 3 przy okazji kawałka "PDG Kolęda". To także rok niezwykły dla Szelki! Wydał on płytę „PDG Gawrosz”. Jest ona podsumowaniem wszelkich dokonań muzycznych artysty.

Marian Wielkopolski świeżutki nabytek wytwórni Szpadyzor Records. To także niewątpliwie przyszła gwiazda poznańskiego rapu! Znany wcześniej pod ksywką Mass Cypher.

2010 rok będzie ważnym punktem w życiorysie artysty! Marian Wielkopolski wyda swoją solową płytę „High Quality” pod opieką „Szpadyzora”!

Raper jest pochodzenia jamajskiego. Od najmłodszych lat miał styczność z muzyką, w szczególności z reggae. Marian Wielkopolski pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Hugh Mundell to wujek Massa Cyphr’a oraz artysta tworzący i grający z takimi gwiazdami jak: Bob Marley, The Wailers, Jacobi Miller i Augustus Pablo.

Młodziutki Marian Wielkopolski swoją przygodę z muzyką rozpoczął w chórze kościelnym. Miał wtedy 16 lat. Dwa lata później wyleciał do USA. Mass Cypher zaczął grać na koncertach. Tam można się doszukiwać pierwszych zaczątków kariery muzycznej artysty. W latach 2004-2010 pozycja Mariana Wielkopolskiego na scenie zaczęła się klarować, umacniać oraz przybierać nowe formy! Okres ten był bardzo owocny- 600 koncertów zagranych koncertów na świecie.

SingleDread Sound System to ekipa, z którą także współpracuje Mass Cypher. Jest wokalistą tego składu. Mają na koncie kilkanaście koncertów w całej Polsce.

Marian Wielkopolski jest bardzo aktywny muzycznie. Brał udział w festiwalach o europejskiej renomie: Heineken Open Air festiwal w Gdyni, Ostróda Reggae, One Love Festiwal we Wrocławiu, Solibash Festiwal w Wiedniu. Natomiast w USA miał przyjemność otwierać festiwale dla Cypress Hill, Del Tha Funkee, Micheal’a Franti, Guru, Gza, Wutang Clan, Eriki Badu, KRS1, TameOne, Eake Mouse.

Mass Cypher ma także swój gościnny udział na takich krążkach jak:

Champion Edytion Mixtape - Lyrics Unlimited Production, Roots Reality and Culture Mixtape - SingleDread Production, 3ODAKRU Mixtape- MaxFlow Production.

Więcej informacji na stronie http://www.szpadyzor.pl/
cena biletu: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)


j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy