Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
El Fuego
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 02 lutego 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćBloodgroup/Islandia/ - Wulkaniczny mix elektroniki, muzyki tanecznej, electro i popu. Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak piękne jak wokalistka zespołu Sunna...
2.02.2011
RE


Przed tegorocznym występem na wielkim amerykańskim festiwalu South By Southwest wymieniono Bloodgroup na pierwszym miejscu listy nowych zespołów, które koniecznie trzeba zobaczyć, porównując ich do The Knife i CSS w jednym. Po koncercie jeden z krytyków z kolei napisał "To będzie tegoroczne odkrycie na miarą The XX".

W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjść, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo - muzyka Bloodgroup opatrzona jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet.

Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany "Sticky Situation" wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanda). Ich kolejny album "Dry Land" wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większość islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku. Muzycy Bloodgroup nie unikają również pobocznych projektów. Janus Rasmussen to również współzałożyciel Kiasmos - projektu tworzonego z Olafurem Arnaldsem. www,myspace

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy