Logo
knajpy.krakow.pl
poniedziałek, 25 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Royal Art Cafe
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 04 marca 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćCRACOW REGGAE FESTIVAL 2011
* Kacezet & Dreadsquad
* EastWest Sound /Kuba 1200 & Grizzulah/
* Natural Dread Killaz
* Ras Luta & Riddim Band
KWADRAT
4.03.2011


Otwarcie bram: 17:00

Start: 18:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

* Kacezet & Dreadsquad
* EastWest Sound /Kuba 1200 & Grizzulah/
* Natural Dread Killaz
* Ras Luta & Riddim Band

Pokazy tańca dancehall: Ula „Afro” Fryc oraz Jiggy Vibez

Szatnia obowiązkowa, płatna 1 zł.W dniach 4-5 marca 2011 roku w klubie „Kwadrat” odbędzie się druga edycja Cracow Reggae Festivalu. Po raz kolejny na scenie klubu zaprezentuje się czołówka polskich artystów związanych z muzyką reggae/dancehall. Nie zabraknie również pokazów tańca dancehall w wykonaniu czołowych polskich tancerek (m.in. Ula „Afro” Fryc, Jiggy Vibez oraz Malwina Żygowska). Podobnie jak w ubiegłym roku możecie spodziewać się imprezy na najwyższym poziomie przy komplecie publiczności!

Festiwal wspierają min. Polskie Radio Czwórka, dlastudenta.pl, Lech oraz Pepsi.

Koncertowy rozkład jazdy prezentuje się następująco:

piątek 4.03.2011:

* 18:00-18:30 Warm Up, pokazy tańca dhl
* 18:30-19:30 Kacezet & Dreadsquad
* 19:30-19:45 Pokazy tańca dhl
* 20:00-21:00 EastWest Sound
* 21:00-21:30 Pokazy tańca dhl
* 21:30-22:45 Ras Luta & Riddim Band
* 22:45-23:15 Pokazy tańca dhl
* 23:15-0:30 Natural Dread Killaz
* 0:30-??? Afterpaty & pokazy tańca dhlSobota 5.03.2011:

* 18:00-18:30 Warm Up, pokazy tańca dhl
* 18:30-19:30 Bob One & Bas Tajpan
* 19:30-19:45 Pokazy tańca dhl
* 20:00-21:00 Raggafaya
* 21:00-21:30 Pokazy tańca dhl
* 21:30-22:45 Starguardmuffin
* 22:45-23:00 Pokazy tańca dhl
* 23:15-0:30 Junior Stress & Sun El Band
* 0:30-?? Afterpaty & pokazy tańca dhl
Sylwetki Artystów:

Poniżej przedstawione zostały sylwetki artystów, którzy wezmą udział w Cracow Reggae Festiwalu.Junior Stress

Junior Stress & Sun El Band

Junior Stress to reprezentant Dancehall MasakRah Crew, Love Sen-C Music oraz Geto Blasta. Debiut sceniczny Juniora miał miejsce w 2004 roku, a już rok później wraz z ekipą Love Sen-C zajął pierwsze miejsce na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005 Champion Sound. W tym samym roku na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty. W 2009 roku nakładem Karrot Kommando ukazał się pierwszy solowy album artysty – „L.S.M.”. Obecnie Junior pracuje nad drugą solową płytą, koncertuje w całej Polsce i Europie oraz prowadzi wraz z 27Pablo cotygodniową audycję w radiu Euro – Dancehall MasakRah. 5 marca Jr Stress wystąpi na scenie wraz z żywym zespołem – Sun El Band.
EWSEastWest Sound – Kuba 1200 ft. Grizzulah

Imprezowy oddział zespołu EastWest Rockers – selektor Kuba1200 oraz wokalista Grizzulah. Grizzulah poza EWR współpracuje również z zespołem Mangga oraz był trzecim wokalem zespołu Jamal. Obecnie kończy prace nad swoją solową płytą – „Grizzulah Mixtape”, która ma ukazać się na przełomie 2010 i 2011 roku. EastWest Sound solowe utwory Grizzulah, zwrotki z albumów Mangga oraz EWR w połączeniu z żywiołową imprezową selekcją muzyczną Kuby 1200.
NDKNatural Dread Killaz

Zespół założony w 2003 roku we Wrocławiu przez dwóch braci – Mesjaha i paXona. Bracia w zespole tworzą rolę nawijaczy i producentów. Debiutancka płyta zespołu – „Naturalnie” wydana została w 2005 roku nakładem wytwórni Blend Records. Doskonałe przyjęcie albumu zaowocowało dziesiątkami koncertów oraz obecnością na największych festiwalach w Polsce. Dzięki swojej przebojowości i niekwestionowanym zdolnościom, zespół ma na swoim koncie występy z wieloma artystami zarówno w Polsce jak i za granicą. Grali na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, Third World, The Congos, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy, Arested Development. W 2008 roku swoją solową płytę wydaje Mesjah (“Ludzie Prości”, Pink Crow). Album członka NDK pozytywnie przyjęty przez fanów uzyskuje nominację do Fryderyków. Artysta zrzeka się jednak nominacji. Na przestrzeni lat wykrystalizował się obecny skład Natural Dread Killaz, którym na scenie współtowarzyszy zespół Riddim Bandits, z którym to nagrali swój drugi długo oczekiwany album pt. „Ile Lat”. Album ukazał się we wrześniu 2010 roku i z pewnością sporo „zamiesza” na polskiej scenie muzyki reggae/dancehall.
Kamil BednarekKamil Bednarek & Starguardmuffin

Starguardmuffin to brzeska formacja muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę reggae. W swoim repertuarze oferuje zarówno utwory rootsowe, jak i nowoczesne brzmienia.
Zespół składa się z młodych, ambitnych muzyków czerpiących przyjemność z każdego koncertu. Pasja realizowana przez dźwięki i masa pozytywnych wibracji powoduje, iż każdy koncert jest na swój sposób wyjątkowy. Wokalistą zespołu jest finalista programu „Mam Talent” – Kamil Bednarek. 19 listopada 2010 roku miała miejsce premiera pierwszego albumu grupy – „Szanuj”, która uzyskała status podwójnej platyny.Bob OneBob One & Bas Tajpan

BOne to „wychowanek” Rainbow Hi-Fi, obecnie udzielający się również w Rub Pluse Soundsystem. BTBob Największą popularność przyniosła mu jednak solowa płyta „Jeden”. Wydany w 2009 roku album uznany został w środowisku za płytę roku i zaowocował dziesiątkami koncertów w kraju i za granicą.

Bas Tajpan jest jednym z weteranów polskiej sceny reggae/dancehall młodego pokolenia. Mimo ponad dziesięcioletniego doświadczenia pierwsza solowa płyta Basa – „Korzenie i Kultura” ukazała się dopiero jesienią 2010 roku. Artysta wcześniej udzielał się w dwóch istotnych dla polskiej sceny projektach – Mustafarai oraz Fandango Gang z którymi wydawał długogrające płyty, udzielał się na ogromnej ilości składanek i na setkach koncertów.RLRas Luta & Riddim Band

Wokalista, aranżer i autor tekstów związany z polską sceną reggae. Jego pierwsze profesjonalne nagrania znalazły się na producenckiej płycie Marka Bogdańskiego z Dreadsquadu. W 2005 roku Ras Luta dołącza do EastWest Rockers, z którym dotychczas nagrał dwie płyty – „Ciężkie Czasy” (2006) oraz „Jedyna Broń” (2008). Doskonałe przyjęcie zespołu zaowocowało setkami koncertów w Polsce i za granicą. 7 listopada 2009 roku nakładem Prosto Label ukazała się długo oczekiwana solowa płyta Ras Luty – „Jeśli słyszysz”. Podobnie jak płyty EastWest Rockers, solowy album Luty został pozytywnie odebrany przez fanów. Artysta równocześnie kończy pracę nad trzecią płytą EastWest Rockers, która ukaże się wiosną 2011 roku. Solowe występy Ras Luty odbywają się w towarzystwie Riddim Band’u oraz chórzystek.
KCZKacezet & Dreadsquad

Kacezet jest wokalistą warszawskiego soundsystemu Soundz of Freedom i zespołu Tabula Rasa. Od pewnego czasu wspomaga również swoimi nawijkami wyjazdowe imprezy Dreadsquadu. Jego sposób śpiewania jest bardzo charakterystyczny - melodyjny a zarazem niesamowicie szybki i energetyczny. Ciekawa barwa głosu oraz sceniczna ekspresja na długo pozostają w pamięci tych, którzy mieli okazje go usłyszeć.

Dreadsquad - sound system założony w Łodzi w 2001 roku, tworzony przez dwóch dj’i - MMF’a i Funksion’a. W 2003 i 2004 roku zdobyli pierwsze miejsce na ogólnopolskim sound clash’u. Występowali na wielu imprezach w Polsce i za granicą [Niemcy, Holandia, Portugalia, Austria, Słowacja, Litwa]. Od początku swojego istnienia współpracowali z większością polskich reggae mc’s (m. in. Pablopavo, Jr. Stress, Reggaenerator, Mista Pita, Natural Dread Killaz, Ras Luta).

W 2009 roku światło dzienne ujrzał wspólny album Kacezet & Dreadsquad “Stara szkoła”.
RRaggafaya

Grupa powstała w 2004 roku w Koszalinie, a już może poszczycić się zwycięstwem w Ostróda Reggae Festiwal 2007. Obecnie w zespole występują: Hauka (wokal, klawisze), Enzym (wokal), Chill (wokal), Shaggy (gitara), Les Farooosh (bas) i Punktak (perkusja).

Ich muzyka to połączenie hip hopu z reggae, a więc mieszanka iście zabawowa. Póki co, skład może pochwalić się debiutancką EP-ką Bongoizm, która ukazała się w marcu 2008 wraz z magazynem Free Colours, a także płytą Karrambol, powstałą w studio Q również w marcu, roku zaś 2010.Jiggy Vibez

Jiggy Vibez to pierwsza polska stricte dancehallowa grupa taneczna. Zespół powstał na początku 2010 roku z inicjatywy Moniki Cichockiej. Już podczas pierwszego swojego występu na Reebok Dancehall Clash zespół odniósł pierwsze zwycięstwo. W skład Jiggy Vibez poza Moniką Cichocką wchodzą: Dominika Śliwińska, Iza Machałek, Gosia Makarczuk, Marta Krzyżowska oraz Bartek Marszałek. Każdy z członków zespołu ma za sobą wiele lat treningu przeróżnych styli tańca. Ich losy połączyła muzyka dancehall, a co robią pokażą na scenie wywoła na Was piorunujące wrażenie. Więcej informacji na temat JV znajdziecie na stronie: www.jiggyvibez.com .

Malwina Żygowska /Braterstwo Stylu, Ukkubit DivAss/

To zapalona miłośniczka i promotorka kultury dancehall. Instruktorka tańca w Braterstwie Stylu Dance Studio w Bydgoszczy oraz Nakle nad Notecią. Jurorka dancehallowych zawodów Boom Boom Festivalu 2010 oraz Antikings Dancehall Queen Contest. Finalistka Dancehall Queen Contest 5 (najstarszego konkursu DH w Polsce odbywającego się pod patronatem BUMP Sound oraz Dancehall Queen Polska) Zdobywczyni 2go miejsca w prestiżowym konkursie Reebok Dancehall Clash w Warszawie oraz 4go na zawodach Pimps of Dancehall w Radomiu. Obecnie współtworzy


Dj Bart

Znany w klubach niemalże całej Polski, jeden z najlepszych rodzimych Dj'ów hip-hop'owych. DJ Bart działa od piętnastu lat wspólnie z DJem Feelx’em w ramach MadCrew. Współtworzył także legendarny skład hip-hop'owy Kaliber 44. Jego działalność można również usłyszeć na płytach takich artystów jak Abradab, Tede, Nowator i wielu innych.J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy