Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Prozak
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 08 kwietnia 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćT.Love Alternative spotka się z krakowskimi fanami!
Kiedy? W piątek, 8 kwietnia. Gdzie? W Empiku, na Rynku Głównym 5 w Krakowie. O której godzinie? Punktualnie o 17.00. Po co? Aby odpowiedzieć na trudne pytania i zaprezentować nowe wydawnictwo – „100 % Live”. Wstęp na spotkanie, które poprowadzi Bartek Borowicz, jest wolny.Kiedy? W piątek, 8 kwietnia. Gdzie? W Empiku, na Rynku Głównym 5 w Krakowie. O której godzinie? Punktualnie o 17.00. Po co? Aby odpowiedzieć na trudne pytania i zaprezentować nowe wydawnictwo – „100 % Live”. Wstęp na spotkanie, które poprowadzi Bartek Borowicz, jest wolny.

Zespółu T. Love nie trzeba w Polsce przedstawiać, natomiast nowe wydawnictwo – owszem.
Ostatni koncert T.Love Alternative odbył się w rodzinnej Częstochowie w klubie Zero 8 października 2010 i ten właśnie występ został zarejestrowany na DVD „100 % Live”, które zostało wzbogacone filmem-dokumentem o burzliwej historii zespołu.
Koncert jest surowym zapisem klubowego grania. Całość pachnie potem i rock’n’rollem. Dokument też ma charakter szorstki, jest kompletnie pozbawiony tak modnego dziś lukru i wazeliny.
T.Love Alternative powstał w styczniu 1982 roku, w stanie wojennym w częstochowskim IV Liceum Ogólnokształcącym, pierwszy koncert chłopaki zagrali na wojennej studniowce 4 lutego 1982.

Bazowy pierwszy skład kapeli tworzyli:

Muniek - głos, bas
Jacek Słoniu Wudecki - bębny
Janek Knorowski - gitara
Darek Zając - klawisze
oraz gościnnie ich wspomagający, jedyny zawodowy muzyk w zespole, saksofonista Jarek Woszczyna.

T.Love Alternative ugruntował swoją undergroundowa pozycję w latach 1983-85 zarówno występami na Festiwalach Jarocińskich jak i koncertami klubowymi w całym kraju.
Mając kłopoty z cenzurą, kapela wydawała własnym sumptem podziemne kasety z własną muzą i sprzedawała je na koncertach, nikt przed nimi tego wówczas nie robił.
Więcej dowiecie się w Empiku…

Empik – Kraków
www.borowkamusic.plj     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy