Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Chill Out Cafe
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 16 czerwca 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćMiędzynarodowy zestaw na jubileusz Niepokornych!
Paula i Karol, Bad Light District i brytyjskiego songwritera Alasdaira Boucha. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Piotra Czyża.
16.06.2011
ŻACZEK
W krakowskim klubie Żaczek 16 czerwca spotkają się przedstawiciele kilku krajów. Tego dnia, w ramach cyklu Niepokorni, usłyszymy projekty: Paula i Karol, Bad Light District i brytyjskiego songwritera Alasdaira Boucha. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Piotra Czyża. Start o godz. 19.30. Będzie to 30 edycja Niepokornych!

Paula i Karol
Spośród kapel debiutujących na największych polskich festiwalach 2010 roku właśnie oni zrobili na mnie największe wrażenie! Świetnie zagrali na Openerze, równie godnie na OFF Festivalu w Katowiach. Na tych koncertach czułem się, jakbym przeniósł się w czasie do lat 60. i był na hipisowskim występie Boba Dylana. Myślę, że to najważniejszy krajowy (choć w międzynarodowym składzie) debiut minionego roku! Potwierdziła to pierwsza płyta „Overshare” oraz liczne koncerty zagraniczne. Pozytywna hipisowska energia – tak najkrócej opisałbym ich występy.
www.myspace.com/paulaikarol

Bad Light District
Pochodzą z Krakowa, ale znani są w całej Polsce dzięki temu, że grają bardzo dużo koncertów. To jeden z dosłownie kilku zespołów, który nie siedzi pod Wawelem i nie narzeka, że „jest ciężko”. Śmiało i skutecznie atakują kluby w całej Polsce! Projektem od 2007 roku dowodzi Michał Smolicki z grupy New York Crasnals. Na scenie towarzyszą mu: Łukasz Lembas (Tele, Bubble Pie) na basie i Maciejem Pietrzykiem (10.000 Szelek) na perkusji. Za debiutancki album zebrali świetne recenzje w krajowej prasie. Ale to kapela, którą trzeba zobaczyć podczas koncertów!
www.myspace.com/badlightdistrict

Alasdair Bouch
Pochodzi z Wielkiej Brytanii, a mieszka w Pradze, stolicy Czech. Jego muzyka to połączenie alternatywnego folku, bluesa i popu. W dorobku ma debiutancką płytę „First Person Singular”, drugi album „Second-Hand Lullabies” trafi do sklepów tego lata. Zagrał już setki koncertów (tylko w 2010 roku było ich 150!) na terenie całego świata, m.in. w Nowej Zelandii, Belgii czy Laosie! Do Polski przybywa po raz pierwszy na krótką trasę koncertową.
www.myspace.com/myalasdair

Piotr Czyż (wystawa)
Gościł już na Niepokornych. Ze swoim zespołem Mijagi. Tym razem zaprezentuje solową twórczość, ale nie muzyczną. Mieszkający w Radomiu Piotr Czyż pokaże kilkanaście swoich fotografii. Co to będą za zdjęcia? – Pomiędzy starymi, zakurzonymi ścianami, w zaparowanych oknach szyb, przez które nie wyglądała żadna twarz od wielu lat, ciągle możemy znaleźć zapach, smak, oddech, poczuć melancholię obrazów, które mamy przed oczami. Fotografia, ta prawdziwa, stara, wysłużona, trudna sama w sobie, bo nigdy nam nie pokazuje tego, co uchwyciliśmy albo chcieliśmy uchwycić. Potrzeba dużo czasu, żeby oswoić się z nią i samym sobą, oboje postawieni w nowej sytuacji musimy ciągle na nowo się odkrywać. Podróż w czasie, bo jak bardzo bym się nie starał nigdy nie wyprzedzę wskazówek zegara. Jestem fotografem przeszłości – odpowiada Piotr Czyż.

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, Pustki i Tres B. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał zespoły.


www.borowkamusic.pl

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy