Logo
knajpy.krakow.pl
poniedziałek, 25 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Restauracja Pasieka
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 05 sierpnia 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćDUB TEMPLE # 30

ROOTS DEFENDER / Lublin
DUBSEED / Kraków
ROOTZKILLA / Cieszyn05.08.2011, klub Krzysztofory ul. Szczepańska 2
Start: 22.00
Wstęp: 8pln

ROOTS DEFENDER / Lublin
DUBSEED / Kraków
ROOTZKILLA / Cieszyn


Po zamknięciu klubu Fabryka cykl Dub Temple powrca do swoich „korzeni” czyli krzysztoforowych piwnic. W środku wakacji by odetchnąć od zaduchu i gorąca zapraszamy do chłodnych podziemi gdzie specjalnie dla Was basowe i głębokie dźwięki serwował będzie lubelski kolektyw Roots Defender – specjaliści w temacie reggae/dub selekcji. Od roots przez dub, digital po dubstep – to wszystko już 05.08 w Krzysztoforach jako prolog nadchodzącej jesieni i wraz z nią nowego sezonu grubych dub imprez do jakich zdążyliście przywyknąć przez ostatnie trzy i pół roku. O rozgrzewkę i kontynuacje imprezy zadbają: Dubseed oraz Rootzkilla.


Roots Defender Sound Kolektyw (Lublin):
wybitny, jak mówią na mieście, sound system jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry'ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha. Wsparci zdobyczami techniki oraz arsenałem płyt z wielu zakątków świata, bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają Afrobeat oraz dubowe dźwięki przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez pod szyldem RootsEdukacja. Nie stronią od współczesnego UK dubu, afropopu, jazzu i bluesa, choć - kierowani maksymą autorstwa Williego Dixona, według którego "bez korzeni nie ma owoców" - w czasie występów koncentrują się na jamajskich nagraniach z lat 60., 70. i pierwszej połowy lat 80.

Nie, Roots Defender nie gardzi nowościami, o ile są stylowe. Na imprezach Roots Defender, oprócz reggae'owego fundamentu, usłyszeć można przekrój brzmień Czarnego Atlantyku – od skocznego ska przez kołyszące calypso aż po spore, utrzymane w tajemnicy, soniczne zaskoczenia .

Jak każda poważna instytucja naukowa, tak i Roots Defender zaprasza innych specjalistów, zarówno w odwiedziny, jak i do współpracy. Jak dotąd, Roots Defender wystąpił z m.in. muzykami takiego formatu, jak Kabat, Kisiel i Jonasz Słomiński (muzycy Słomy oraz Jacka Kleyffa) oraz takimi soundsystemowymi załogami, jak: Aba Shanti I, Ras Ba, Roots Revival, LSM, Fatty Fatty, Rise Up, Zasad, Sensithief czy też Nibyland.
W czerwcu 2010 Roots Defender, czyli Natty B i be_wu, dwukrotnie wystąpili w Liverpoolu, gdzie m.in. supportowali legendę afrobrytyjskiej sceny djskiej Aba Shanti I. Lipiec i sierpień 2010 spędzili grając na letnich festiwalach m.in. SLOT, Ostróda Reggae Festiwal oraz Dzień Pokoju, Dąbrówka - autorski festiwal Słomy.

http://www.facebook.com/RootsDefender
http://www.myspace.com/rootsedu
http://rootsedukacja.blogspot.com/
http://dubmassive.org/2448/roots-defender-sound-kolektyw/
http://kultura.lublin.eu/instytucje,1,837,Roots_Defender_Sound_Kolektyw.html?locale=pl_PL

Przykładowe sety:
http://rootsdefender.pl/muzyka.html
rootsdefender@gmail.com


j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy