Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Wyspiański - Restauracja-Klub Plastyków
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 13 października 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćMARIKAna koncert z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul, a także funk
zapraszają
Forty Kleparz
13.10Bilety 25/30 zł
Marika, właśc. Marta Kosakowska (ur. 14 grudnia 1980 w Białymstoku[1]) – polska wokalistka tworząca muzykę z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul, a także funk.Marika debiutowała w 2002 jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity , który w składzie Marika, Frenchman i Abselektor wydał płytę Mówisz i masz w 2004.

Występuje w klubach w Polsce i za granicą (Anglia, Irlandia, Francja). Śpiewała także w Operze Leśnej na TOPtrendy 2006 w koncercie artystów trendy. Koncertowała przed takimi wykonawcami jak Macy Gray, Sean Paul, Gentleman.

W 2005 występowała jako solistka w projekcie teatralnym 12 Ławek zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W 2006 wzięła udział w polsko-niemieckim projekcie muzycznym Polski ogień na płytę pod tym samym tytułem nagrała dwie piosenki: "Siła ognia" na riddimie Doctor's Darling oraz What's Your Flava? na riddimie Curefix.

W 2007 związała się z wytwórnią Karrot Kommando, w której wydała singel Moje serce.

22 sierpnia 2008 miał premierę debiutancki album Mariki, zatytułowany Plenty. Płytę wydał Pomaton EMI, a promuje go kolejny singel, "Masz to". Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2009, Marika została również nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii[2].

Od października 2008 prowadzi własną audycję muzyczną Nie Tylko Reggae w Polskim Radio Euro - IV Programie Polskiego Radia. Od września 2009 program Towary Kolonialne w Roxy FM.

W 2009 była nominowana do Superjedynki w kategorii Debiut roku na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki pt. Put Your Shoes On / Off. Na album ten składają się 2 płyty. Pierwszym singlem promującym płytę jest "Uplifter", którego premiera odbyła się 17 maja na oficjalnym MySpace Mariki.

źródło. Wikipedia

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy