Logo
knajpy.krakow.pl
poniedziałek, 25 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
8 dzień tygodnia
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 25 listopada 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćVladimirskaCiekawe i rzadko spotykane instrumentarium (akordeon, trąbka, gitara, saksofon barytonowy i perkusja) oraz oryginalne brzmienie wpływa na trudność jednoznacznego sklasyfikowania muzyki grupy. Sam zespół określa swoją stylistyczną mieszankę jako muzykę „retro-cyrkowo-folkową”.
25.11
CENTRALATo trochę klimat kolorowego straganu z XIX wieku, odrobinę ukraińskiego stepowego folku, coś z bałkańskiego wesela i melodii jak ze starych wędrownych cyrków z początku XX wieku. To wreszcie trochę środkowoeuropejskiej melancholii i atmosfery cyganerii.
Retro-cyrkowe brzmienie zespołu Vladimirska ma swoje źródła w momencie, w którym Scotia Gilroy, kanadyjska akordeonistka, zaczęła akompaniować ulicznemu artyście – klaunowi, wykonującemu pantomimę na ulicach Krakowa. Po pewnym czasie klaun wyjechał do Berlina, lecz Scotia zapragnęła założyć zespół. Jej marzenia zaczęły się realizować, gdy spotkała Igora Herzyka, gitarzystę zaangażowanego w kilka krakowskich grup. Do zespołu dołączył zawodowy trębacz Ernest Heksel oraz francuski saksofonista barytonowy – Guillaume Martin (później zastąpiony przez Romka Głowackiego a następnie Paulinę Owczarek). Czwórka muzyków spotykała się często, aby aranżować “cyrkowe” melodie Scotii na cztery instrumenty. Wkrótce cały zespół zaczął komponować nowe utwory, nawiązujące jednak do pierwotnego pomysłu.
W lutym 2010, w krakowskim klubie Lokator grupa wystąpiła publicznie po raz pierwszy. Zgromadzona licznie publiczność entuzjastycznie przyjęła muzykę zespołu. Od tamtego czasu Vladimirska grała sporo koncertów. Po wydaniu własnym sumptem EP “Blich Street” w czerwcu 2010 zespół występował w Polsce, Niemczech i Czechach. Grupa została zaproszona do skomponowania i wykonania na żywo muzyki do projekcji filmów niemych, między innymi "Mocny Człowiek" (1929) podczas Nocy Muzeów, w Muzeum Narodowym w Krakowie (maj 2010), zagrała na festiwalu "Down by the River" w Berlinie (lipiec 2010), "Slot Fest" (luty 2010) oraz Fete de la Musique (sierpień 2010) w Krakowie. Zespół pojawił się również na słynnym "Jazz - Klezz session" w krakowskiej Alchemii podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej (czerwiec 2010). Muzyka zespołu była wielokrotnie prezentowana przez Wojtka Waglewskiego i Fisza w programie "Magiel Wagli" w radiowej Trójce. W lipcu 2011 grupa zagrała na festiwalu Fusion w Niemczech.
6-go czerwca 2011 ukazała się nakładem Gusstaff Records płyta „Night Trains” - pierwszy LP zespołu.

„Bardzo jestem za, ponieważ lubię orkiestry, które grają zupełnie swoją nutkę. Proszę sobie posłuchać, proszę się zakochać, proszę sobie nabyć drogą kupna płyty. Bardzo fajoskie, troszkę klezmerskie, troszkę podwórkowo-cyrkowe, naprawdę fajne.”
(Wojtek Waglewski, „Magiel Wagli”)
myspace.com/vladimirska
vladimirska.bandcamp.com
soundcloud.com/vladimirska
lastfm.pl/music/Vladimirskaj     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy