Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Lizak
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 16 grudnia 2011archiwum
Kliknij żeby powiększyćLENNY VALENTINOpowstał w Mysłowicach, na początku 1998 roku i został założony przez Artura Rojka (Myslovitz) oraz Mietala ( Negatyw). Oprócz Rojka (gitara, wokal) i Mietala (bas) w pierwszym składzie zespołu znaleźli się także perkusista Myslovitz Lala (którego później zastąpił Bartek Królekowski) oraz gitarzysta Michał Koterba z zespołu Corporation Of Wood.
16.12.2011
STUDIO


Ceny biletów:
ULGOWY: 40 PLN (przedsprzedaż) / 50 PLN (w dniu występu)
ZWYKŁY: 45 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu występu)

Zespół LENNY VALENTINO powstał w Mysłowicach, na początku 1998 roku i został założony przez Artura Rojka (Myslovitz) oraz Mietala ( Negatyw). Oprócz Rojka (gitara, wokal) i Mietala (bas) w pierwszym składzie zespołu znaleźli się także perkusista Myslovitz Lala (którego później zastąpił Bartek Królekowski) oraz gitarzysta Michał Koterba z zespołu Corporation Of Wood. Regularne próby LV rozpoczął w połowie 1998 roku w MDK w Mysłowicach. W listopadzie tego samego roku LV nagrał swoje pierwsze demo a niedługo potem zagrał pierwsze koncerty w Mysłowicach i w Gliwicach. W tym okresie powstały takie piosenki jak Karuzele skutery rodeo, Gwiazdki, Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja oraz Otto pilotto.

W sierpniu 2000 roku na koncercie Ścianki w Sopocie Artur Rojek poznaje muzyków zespołu : Maćka Cieślaka i Jacka Lachowicza. ”To było w wakacje . Graliśmy strasznie długą trasę z Myslovitz . Chyba w lipcu Paweł Jóźwicki (Sissy Records) przysłał mi płytę Ścianki „Dni Wiatru” . Znałem ich pierwszy album „Statek kosmiczny” i nie spodziewałem się że mogą nagrać coś tak niesamowitego. Szczerze powiem że po pierwszym przesłuchaniu nie wiedziałem o co chodzi ale każdy następny raz coraz bardziej wbijał mnie w ziemię . Pomyślałem że interesujące byłoby popracować razem”.

Pod koniec roku zespół opuszczają Michał Koterba i Bartek Królikowski. W kwietniu 2001 roku w Studio im. Adama Mickiewicza w Sopocie, z pomocą muzyków Ścianki (Maciek Cieślak – gitara, Jacek Lachowicz- klawisze, Arkady Kowalczyk- perkusja) LV rozpoczyna przygotowania do nagrania pierwszej płyty. Producentem i realizatorem materiału zostaje Maciek Cieślak, producent płyt m.in. Kobiet, Ewy Braun czy Pana Witka. We wrześniu tego samego roku płyta jest już skończona.

Album LV nosi tytuł ”Uwaga jedzie tramwaj” i zawiera dziesięć piosenek:

Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
Karuzele skutery rodeo
Jesteśmy dla siebie wrogami
Dzieci
Gwiazdki
Dom
Otto Pilotto
Trujące kwiaty
Uwaga jedzie tramwaj
Piosenka bez tytułu

Skład zespołu: Artur Rojek (gitara,głos), Mietal (bas), Maciek Cieślak (gitara, chórki), Jacek Lachowicz ( klawisze), Arkady Kowalczyk (Perkusja)

cena biletu: 40/45 PLN (przedsprzedaż) | 50/55 PLN (w dniu koncertu)


j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy