Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Chocoffee Galeria Kawy i Czekolady
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 03 marca 2012archiwum
Kliknij żeby powiększyćProGGnozyKoncert: HIPGNOSIS, JERZY GÓRKA ARTKIESTRA, NEMEZIS.ProGGnozy – cylk spotkań z muzyką okołoprogresywną w Klubie Zaścianek
3.03.2012

3 marca 2012, godz.: 19:00 (wejście do klubu: 18:30)
Klub Zaścianek , Kraków, ul. Rostafińskiego 4.ProGGnozy to nowy projekt muzyczny, mający na celu propagowanie i prezentację brzmień okołoprogresywnych. Podczas cyklu koncertów organizowanych w Klubie Zaścianek (Kraków, ul. Rostafińskiego 4), swoją twórczość prezentować będą muzycy ambitni, nietuzinkowi, stroniący od komercji, unikający powielania schematów i banału, dla których poszukiwanie i odkrywanie unikalnych rozwiązań, zarówno w warstwie brzmieniowej, jaki i tekstowej, stanowi esencję działań artystycznych. Podczas pierwszego spotkania - 3 marca, godz. 19.00 - usłyszymy trzy zespoły: HIPGNOSIS, JERZY GÓRKA ARTKIESTRA oaz NEMEZIS.

Hipgnosis powstał w Krakowie w 2004 roku. Jego nazwa jest grą słów, pobrzmiewa w niej wiele znaczeń i odniesień. Muzyki zespołu unie można jednoznacznie sklasyfikować, bowiem jak napisano w jednej z recenzji jest ona "wypadkową tysiąca wpływów, kultury słuchania różnej muzyki, otwartości na samego siebie i ludzi wokoło". Zespół ma w dorobku dwa albumy - “Sky is the limit” oraz "Relusion", stanowiący spójna wypowiedź na temat (wszelkich ) religii i duchowej strony życia człowieka, zainspirowaną książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony".

Grupa Jerzy Górka Artkiestra została założona w 1998 przez perkusistę zespołu GOLEM Jerzego Górkę. W roku 2005 ukazał się debiutancki album formacji pt. “Struktury”.Na krążku znalazła się m.in. dwudziestominutowa suita zainspirowana powieścią "Kalkwerk" Thomasa Bernharda, jednego z najwybitniejszych pisarzy austriackich drugiej połowy XX wieku oraz utwory stanowiące piękną muzyczną próbę stworzenia "Studium o słuchu" - marzenia Konrada, bohatera powieści. Aktualny materiał koncertowy grupy zawiera wszystkie utwory z płyty „Struktury" oraz kompozycje zespołu Golem i nowe utwory obecnego kwintetu.

Historia zespołu Nemezis rozpoczęła się w roku 1996. Muzycy szybko zarejestrowali materiał demo, na który składały się trzy utwory. Materiał ten pojawił się w kilku stacjach radiowych, dzięki czemu nazwa Nemezis dziś, wśród prawdziwych fanów gatunku pobudza wspomnienia wieczorów spędzonych przy radioodbiornikach. W marcu 2008 roku, po latach uśpienia, zespół wydał album zatytułowany "Nemezis", zawierający utwory zainspirowane muzyką neoprogresywną, nową falą rocka symfonicznego, powstałą na początku lat 80. Fani takich zespołów jak Marillion czy Pendragon z pewnością poczują się usatysfakcjonowani, słuchając grupy Nemezis na żywo.

Bilety: ULGOWY: 10 PLN / ZWYKŁY: 15 PLN
Bilety na koncert będą dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro oraz online na stronie www.ticketpro.pl oraz bezpośrednio przed koncertem w Klubie Zaścianek.

Więcej informacji o koncercie na: www.klubzascianek.pl


j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy