Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Hedonic Club & Lounge
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 03 marca 2012archiwum
Kliknij żeby powiększyćIRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej ‘kasowych’ polskich zespołów lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową.
KWADRAT
3.03.2012
Otwarcie bram: 18:00

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

Wstęp biletowany. Zapraszamy na koncert zespołu : IRA


Grupa pochodzi z Radomia, zadebiutowała w 1988 roku na festiwalu w Opolu, a dwa lata później ukazał się jej debiutancki album ‘IRA’.

Przełom w karierze grupy nastąpił w 1991 roku, wraz z ukazaniem się płyty ‘Mój dom’, która pobiła wszelkie rekordy popularności. Kolejne lata były pasmem sukcesów, co potwierdziła płyta ’1993′ i wspólny koncert z grupą Aerosmith w Polsce.

Po nagraniu trzech kolejnych albumów (‘Live’, ‘Znamię’, ‘Ogrody’), nastąpił kryzys, zakończony zawieszeniem działalności zespołu. Wokalista Artur Gadowski rozpoczął wówczas karierę solową, ale w 2001 roku zdecydował się na powrót do grupy. Od tego czasu ukazały się płyty – ‘Tu i Teraz’ (2002), ‘Ogień’ (2004) i ‘Live – 15-lecie’ (2004). W sierpniu 2007 roku zespół przypomniał o sobie ósmym studyjnym albumem – ‘Londyn 08:15′.

Oficjalna strona:
http://www.ira.art.pl

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy