Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Chocoffee Galeria Kawy i Czekolady
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 23 marca 2012archiwum
Kliknij żeby powiększyćZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką.
STUDIO
23.03Ceny biletów:
ULGOWE: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)
ZWYKŁE: 35 PLN (przedsprzedaż) / 45 PLN (w dniu koncertu)

ZAKOPOWER Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Music Hall" wydaną w maju 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały dobrze przyjęte przez publiczność (ponad 20 tys. sprzedanych egzemplarzy) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych. Pierwszy singiel zespołu "Kiebyś ty" zdobył nagrodę Jury w Koncercie Premier na 42 Festiwalu Piosenki Opole 2005 oraz zwyciężył w festiwalu Top Trendy 2005.Zakopower nominowany był między innymi do MTV Europe Music Awards 2005 w kategorii "Najlepszy Polski Wykonawca" nagrody Yach Film 14 Festiwalu Polskich Wideoklipów w kategoriach "Najlepszy montaż" oraz "Najlepsza plastyczna aranżacja przestrzeni" a także został dostrzeżony przez Akademię Fonograficzną, która płycie "Music Hal" przyznała nominację Fryderyk 2005 aż w sześciu kategoriach.
Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym w ubiegłym roku zagrał ponad 100 koncertów w całym kraju. W Polsce niewiele jest zespołów które mogą pochwalić się takim wynikiem. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie "World Music". Zespół zagrał na trzech prestiżowych Europejskich Festiwalach w Ostrawie, Rudolstad oraz węgierskim SZIGEST Festiwal. Lider - znakomity skrzypek- Sebastian Karpiel stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie muzycznej.

Druga płyta zespołu zatytułowana "Na Siedem" zawiera dziesięć utworów zaaranżowanych wyprodukowanych i w większości skomponowanych przez Mateusza Pospieszalskiego. Teskty, oprócz członków zespołu, napisali m.in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. W ciągu dwóch lat które minęły od wydania ich debiutanckiej płyty, zespół zbierał nowe doświadczenia i nasiąkał nowymi inspiracjami, które nabywał podczas wielu koncertów w Polsce i poza jej granicami. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Tylko jedno się nie zmieniło. Zakopower dzięki swej pasji i miłości do muzyki pozostaje najbardziej energetycznym zespołem na Polskim rynku muzycznym. Charyzma, wrażliwość, entuzjazm, siła, niezwykle głębokie, przejmujące dźwięki i teksty to wszystko znajdziecie na płycie "Na siedem" zespołu Zakopower.

Zakopower przygotował dla swoich fanów niespodziankę i przygotował dodatkowe 4 utwory, które uzupełniły repertuar. Na płycie gościnnej w utworach pojawił się Nigiel Kennedy z którym zespół połączyła pasja i zamiłowania z muzyki.

Pierwsze półrocze 2008 to bardzo szczęśliwy okres dla zespołu. Najpierw na początku kwietnia został laureatem nagrody Fryderyka w kategorii Album roku etno/folk za płytę "Na siedem" a w dwa miesiące później kolejny wielki sukces zdobywając nagrodę jury oraz zgarniając nagrodę Superpremiery z łącznym głosowaniu jury i publiczności w konkursie premier na 45 Festiwalu Opolskim.

Więcej informacji: http://www.zakopower.pl/

cena biletu: Ekstra: 30/35 PLN (przedsprzedaż) | 40/45 PLN (w dniu koncertu)

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy