Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
EDO FUSION RESTAURANT JAPANESE&THAI CUSINE
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 30 marca 2012archiwum
Kliknij żeby powiększyćKraków Hip Hop Fiesta IIkoncerty zagrają: Sokół i Marysia Starosta – „Czysta Brudna Prawda” ft. Dj Deszczu Strugi, Dj Kebs & Hades (HiFi Banda) PIH – „Dowód Rzeczowy nr 2” ft. Ede, Jopel & Dj Perc Numer Raz & Dj Bart support: Wirus ft. J.A.N.E.K. , Szpak
30.03.2012
KWADRAT
Data: 30.03.2012r.

Otwarcie bram: 19:30

Start: 20:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na kolejną edycję kultowej imprezy – Kraków Hip-Hop Fiesta!

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji Kraków Hip Hop Fiesta idziemy za ciosem! Kolejna impreza z cyklu odbędzie się już w piątek 30 marca w klubie „Kwadrat”. Tym razem na scenie pojawi się między innymi Sokół wraz z Marysią Starostą, Pih oraz Numer Raz.
Imprezę poprowadzi weterana polskiej sceny – Dj Bart/Mad Crew Końskie/
Zapraszamy do ‘polubienia’ naszego Fun Page’u: http://www.facebook.com/krkhhfiesta<- zawsze świeże informacje na temat cyklu!
Wydarzenie na Facebook’u: http://www.facebook.com/events/366037970080224/

Line – up:
19:30 – otwarcie bram
20:00 – 20:20 Wirus ft. J.A.N.E.K. (GKI Familia)
20:30 – 20:50 Szpak
21:00 – 22:00 Numer Raz ft. Dj Bart
22:30 – 23:30 PIH ft. Ede, Jopel, Dj Perc „Dowód Rzeczowy Nr2”
00:00 – 01:15 Sokół i Marysia Starosta ft. Deszczu Strugi, Hades, Dj Kebs
01:15-?? Afterparty – Dj Bart

Sylwetki artystów:Sokół i Marysia Starosta
Wojtek Sokół to urodzony w 1977 roku w Warszawie raper, producent i autor tekstów.
Sokół nazywany jest najlepszym polskim „storytellerem”. Prywatnie jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego i synem Janka Sokoła, autora ironicznie tandetnych tekstów piosenek z lat 80. Sokół, chociaż wywodzi się z nurtu ulicznego, znany jest z otwartej głowy i szerokiego spektrum działania. Ma na koncie nagrania z tak różnymi osobami, że ciężko odnaleźć jakąś spójność: z Michałem Urbaniakiem, Frankiem Kimono, Piotrem Leniewiczem i Karolem Ludewem z Mojej Adrenaliny, czy Jankiem Młynarskim i Michałem Foxem Królem z 15 Minut Projekt. Zaczynał w 1996 roku z ekipą ZIP Skład, która jest najliczniejszą warszawską grupą hiphopową. W latach 2000-2005 tworzył wraz z Jędkerem i DJ Deszczu Strugi zespół WWO (W Witrynach Odbicia / W Wyjątkowych Okolicznościach) – najbardziej rozpoznawalną za granicą polską grupę hiphopową, z którą wydał 4 albumy. U szczytu popularności w latach 2002-2005 grupa WWO potrafiła grać 150 koncertów rocznie w Europie i USA. W 2005 roku wyjechał na półtora miesiąca do Hawany, gdzie nagrał dwa utwory i teledyski z kubańską grupą reggaetonową Los Sicarios. W latach 2007-2009 nagrał trzy albumy z innym reprezentantem ZIP Składu – Pono. Za pierwszy z nich odebrali złotą płytę. Muzyczne projekty Sokoła zostały wielokrotnie nagradzane i nominowane do różnych nagród branżowych – Fryderyki, nagrody Yach Film Festivalu, Åšlizgery, Miazgi, Asy Empiku, czy Iglica Offensivy.
Sokół użyczał głosu postaciom z kreskówek, ma na koncie również czytanie audiobooka Jakuba Żulczyka „Zrób mi jakąś krzywdę”.

Marysia Starosta to urodzona w 1981 roku w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Marysia miała styczność z muzyką od najmłodszych lat. Zaczęła od ogniska muzycznego, skąd w wieku pięciu lat trafiła do Polskiego Radia. Tam powstał singiel „Kapcie tańczące”, z którym Marysia wygrała ogólnopolski konkurs piosenki dziecięcej. W wieku pięciu lat nagrała też utwór „Trzej kosmici”, który wygrał europejski konkurs na Węgrzech w Debreczynie i został tam wydany. Później ukończyła szkołą muzyczną pierwszego i drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1989 – 1993 śpiewała w chórze akademickim, z którym wygrała międzynarodowy konkurs chórów dziecięcych w Arezzo.
W 2001 roku dostała się do prestiżowej szkoły wokalnej przy ul. Bednarskiej w Warszawie, z której musiała zrezygnować po roku, kiedy dostała się do telewizyjnego musicalu TVN „Kwiaty we włosach” reżyserowanego przez Andrzeja Strzeleckiego, z którym ruszyła w dwuletnie tournée po Polsce. Marysia przez kilka kolejnych lat była tłem muzycznym polskich gwiazd, śpiewając jako chórzystka między innymi z Martyną Jakubowicz, Kombi, Golec uOrkiestrą, De Mono, Piotrem Polkiem, Joanną Dark i Krzysztofem Krawczykiem. Jej głos można usłyszeć na albumach Afromental, Vienio & Pele, Borysa Szyca, Joanny Dark, Martyny Jakubowicz, Kombi, Roberta M, Fu, Pokoju Z Widokiem Na Wojnę i kilku innych. Åšpiewała wiele czołówek radiowych i telewizyjnych, między innymi „Na Wspólnej”. Wielokrotnie uczestniczyła w nagraniach koncertów telewizyjnych i radiowych, dla TVP, Trójki, Polsatu i TVN.
W 2008 roku ukazał się jej debiutancki album „Maryland”, wyprodukowany w całości przez hip hopowego producenta Matheo we współpracy z samą Marysią oraz jazzowym saksofonistą Grzechem Piotrowskim. Jej singiel „Nie ma nas” przez pół roku gościł na listach radia RMF oraz telewizji VH1.

Wojtek Sokół i Marysia Starosta prywatnie są parą. Wspólny projekt nagrywali przez dwa lata od maja 2009 roku. Jak sami mówią, nigdzie im się nie spieszyło i robili to przede wszystkim dla własnej przyjemności. Do współpracy zaprosili dwóch polskich i kilku zagranicznych producentów. Z Niemiec są to: Shuko z ekipą Hustle Heart, PH7, oraz Drumkidz, ze Szwecji Jimmy Ledrac, z Kanady Brall, z Czech DJ Wich, a z Polski Magiera z White House i Siwers. Producenci ci, pracowali wcześniej z całą gamą światowej klasy postaci z kręgów hiphopu, r’n’b i szeroko pojętej muzyki miejskiej. Z ich pomocy korzystali między innymi Lil Wayne, B-Real, Saigon, Looptroop Rockers, Keith Murray, Birdman, Heltah Skeltah, Canibus, Evidence, Rasco, Thermanology, Talib Kweli, M.O.P., Big Noyd, Promoe, Akua Naru… Można by wymieniać jeszcze długo. Sokół i Marysia zaprosili na projekt również wielu DJ-ów. Na albumie usłyszymy między innymi Deszczu Strugi (WWO, ZIP Skład), Kebsa (HIFI Banda) i DJ B (Molesta). W grudniu 2011 roku album Sokoła i Marysi „Czysta, Brudna Prawda” uzyskał status złotej płyty.


PIH to jeden z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny hiphopowej. Jego pierwsza płyta „Wielka Niewiadoma” ukazała się już w roku 2000 (zespół JedenSiedem), przynosząc artyście ogromną popularność oraz zyskując miano klasyki gatunku. Przez ponad 11 lat obecności na rynku muzycznym raper nagrał 9 albumów, w tym 6 solowych, a każda kolejna płyta spotyka się z coraz większym zainteresowaniem słuchaczy. Artysta współpracował z takimi wykonawcami jak Peja, Jamal, Pezet, Oddział Zamknięty, Reni Jusis, Fokus, Kaczor, Ero, Chada i wielu innych. Charakterystyczną cechą muzyki PIHa jest dynamizm i bezkompromisowość, których odzwierciedleniem są teksty utworów silnie i obrazowo przemawiające do słuchaczy. W grudniu 2008 roku ukazał się album PIHa pt. ,,Kwiaty Zła’’ który okazał się jednym z największych sukcesów w karierze muzyka. ,,Kwiaty Zła’’ w niespełna dwa miesiące od daty premiery uzyskały status złotej płyty a sam raper w plebiscycie Radia Wudoo i najpopularniejszego rapowego portaluHip-Hop.pl został wybrany Postacią Roku w polskim hip hopie. PIH w 2009 roku zagrał kilkadziesiąt koncertów z materiałem z ,,Kwiatów Zła’’, między innymi na takich hucznych festiwalach jak Hip Hop Kemp, Mazury Hip Hop Festiwal Giżycko 2009 czy Rap Gra 2. Oto co powiedział raper o swojej płycie: ‘Kwiaty Zła’ to opus magnum mojej twórczości, płyta nad którą pracowałem najdłużej i najstaranniej. Zarówno od strony lirycznej, jak i muzycznej nie ma na niej miejsca na przypadki, to koncept album.’. Po niebywałym sukcesie albumu „Kwiaty Zła” oraz kilkudziesięciu koncertach w kraju i za granicą w 2010 roku światło dzienne ujrzała pierwsza część Trylogii – Dowód Rzeczowy Nr 1. Obecnie raper promuje swój kolejny album – Dowód Rzeczowy Nr 2, który został wydany w grudniu 2011 roku i przez wiele tygodni nie schodził z listy najlepiej sprzedających się albumów OLIS, oraz znalazł się w na liście Bestsellerów EMPIK’a.Numer Raz (Warszafski Deszcz/Cudak Soundsystem)
Warszawski raper, uważany za jednego z pionierów polskiego hip-hopu. Zaczynał w 1993 roku wraz z zespołem Quick New Sort. Następnie współpracował w Ttrilas X, MOP Skład, Młoda Foka oraz 3H. Największy rozgłos Numerowi dał jednak projekt stworzony wraz z TEDE oraz JanMariem- Warszafski Deszcz. W 1999 roku zespół wydał legendarną płytę „Nastukafszy” do dziś uważaną za jeden z klasyków gatunku. W 2004 roku nakładem wytwórni Wielkie Joł wydany został pierwszy solowy album Numera – „Muzyka, Bloki, Skręty”. W roku 2008 ukazała się druga płyta Warszafskiego Deszczu „Reminescencje”. Bez wątpienia do Numera należy rok 2009, kiedy to nakładem wytwórni Wielkie Joł wydany został trzeci album Warszafskiego Deszczu – „Powrócifszy” oraz drugi solowy album „Ludzie, Maszyny, Słowa”. Oba krążki są niejako kontynuacją projektów sprzed lat – zarówno solo jak i z TEDE jako WFD. Poza legalnymi wydawnictwami Numer wraz z Dj’em Abdoolem stworzył cztery mixtejpy, które można bezpłatnie ściągnąć w sieci oraz gościnnie udzielał się na większości najważniejszych polskich składankach hip-hopowych. Koncerty Numera obecnie stanowią przekrój jego wieloletniej działalności na rynku muzycznym, obejmujący zarówno materiał solowy jak i legendarne zwrotki z albumów Warszafskiego Deszczu.

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy