Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Kolanko No 6
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 21 kwietnia 2012archiwum
Kliknij żeby powiększyćNiepokorni w kwietniu
Dagadana, Low-Cut i Coldair
21.04.2012
ŻACZEK
Młodzi, a zarazem doświadczeni muzycy zagrają na kolejnej edycji Niepokornych! W sobotę, 21 kwietnia, w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5) zaprezentują się: Dagadana, Low-Cut i Coldair. Wszystkie projekty możecie kojarzyć z występów na największych polskich festiwalach. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Towarzyszyć mu będzie wystawa Natalii Tokarczyk.

Dagadana
Ostatnie miesiące należą do nich! Znany do niedawna tylko w niszowych kręgach zespół zdobył Fryderyka, objechał całą Polskę z koncertami, a później ruszył na podbój świata! Polsko-ukraińskie trio Dagadana koncertowało ostatnio po całej Europie, ale też w Azji. Odwiedzili m.in. Francję, Singapur, Malezję czy Węgry. Ich kolejne zagraniczne tourne już za chwilę (odwiedzą m.in. Chiny). W międzyczasie dostali nominację do kolejnego Fryderyka! W dorobku mają dwie płyty. W muzyce przeplatają jazz, folk i elektronikę. Grali na dziesiątkach festiwali, w tym m.in. na Openerze i Przystanku Woodstock.
www.dagadana.pl

Low-Cut
Chociaż to nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy! Większość składu Low-Cut ma za sobą dziesiątki koncertów w kraju i zagranicą, występy na takich festiwalach jak OFF czy Opener. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów. Grupa wydała jesienią debiutancki album „LTBD”, zbiera za niego bardzo pozytywne recenzje i jest w trasie koncertowej obejmującej całą Polskę.
www.myspace.com/low-cut

Coldair
To projekt Tobiasza Bilińskiego, współzałożyciela zespołu Kyst (kapela ma na swoim koncie dwie płyty oraz występy na najistotniejszych polskich festiwalach z muzyką alternatywną, takich jak OFF czy Opener). Coldair ma w dorobku dwa albumy i kilkadziesiąt koncertów w kraju, ale też zagranicą, m.in. w Niemczech, Holandii czy Francji. W marcu leci do USA, by wystąpić na SXSW Festival! To twórczość bardzo osobista i emocjonalna. Oniryczne melodie i wokal sprawiają, że muzyka zdaje się lokować gdzieś pomiędzy jawą a snem, czasem spokojnym, czasem niepokojonym, innym razem dźwięki gitary, trąbki, czy niemalże „marszowej” perkusji doprowadzają do całkowitego przebudzenia.
www.facebook.com/coldair.warmair

Natalia Tokarczyk (fotografia)
Studentka II roku filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Żaczku zaprezentuje zdjęcia z wypraw z ostatnich trzech lat w Tatry Polskie i Słowackie, by „zaintrygować, zainspirować i dać przykład”.

Bilety:
studenci: 10 zł (przedsprzedaż)/ 15 zł (w dniu koncertu)
niestudenci: 15 zł (przedsprzedaż)/ 20 zł (w dniu koncertu)

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Organizatorzy mówią: – Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata – mówią organizatorzy. W ramach cyklu, który rozpoczął się w październiku 2007 roku, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Pati Yang, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

www.borowkamusic.pl
www.klubzaczek.pl


j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy