Logo
knajpy.krakow.pl
niedziela, 24 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Chocoffee Galeria Kawy i Czekolady
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 23 października 2012archiwum
Kliknij żeby powiększyćPrzezwany dawno temu przez kolegów z zespołu Budyniem zarabia pieniądze realizując swoje wielkie życiowe marzenie. Pisze piosenki. Można ich posłuchać na płytach zespołów Pogodno, można na płytach Budynia, czasami kolaboruje z innymi szansonistami i wtedy jego wypociny można znaleźć na płycie Kasi Nosowskiej, albo Moniki Brodki, albo sami sobie poszukajcie gdzie.

Od koncertu w Klubie Krytyki Politycznej "Nowy Wspaniały Świat" Budyń popadł w bezczelną arogancję, która pozwala mu utrzymywać przekonanie, że może wyjść na scenę z gitarą tylko i śpiewać swoje piosenki ku uciesze publiczności i swojej własnej. Na koncertach tych przezwanych przez samego Szymkiewicza "Supersam" można posłuchać przekroju całej jego działalności kompozytorsko/autorskiej. Czy to ciemna strona mocy popycha go do tych zuchwałych czynów, czy też działa w uniesieniu serafina? Sprawdzić najlepiej samemu.
Budyń śpiewać będzie nowe piosenki, piosenki z solowych płyt oraz piosenki z płyt POGODNO.

Jacek Szymkiewicz – Budyń
Lider i założyciel zespołu POGODNO, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nie tuzinkowy artysta Jacek Szymkiewicz vel Budyń zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 16 lat.Jest współzałożycielem i liderem zespołu POGODNO. Zespołu, który na swoim koncie ma nieśmiertelne przeboje; Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis . Koncerty POGODNO to prawdziwe szaleństwo a to za sprawą niebywałej charyzmy i uroku osobistego lidera (Budynia) oraz niebywałej skłonności do improwizacji muzyków. Tworzy także muzykę filmową i teatralną. Ostatnio do filmu (Jeż Jerzy). Spektakle  teatralne opatrzone jego nutami to m.in. Wizyta Starszej Pani, reż. Michał Zadara,Teatr Współczesny Szczecin czy Utopia będzie zaraz , reż. Michał Zadara,Teatr Stary Kraków. Wyraziste tekstowo utwory POGODNO  to również zasługa Budynia. Napisał teksty do piosenek takich wykonawców jak Kasia Kowalska, Monika Brodka a ostatnio dla Varius Manx. Latem zeszłego roku odważył się na pierwsze występy w wydaniu solo Budyń Solo SUPERSAM, gdzie odświeża kawałki ze swoich starych solowych płyt (Kilof, Baset) a także śpiewa całkiem nowe piosenki zapowiadające jego kolejny solowy album.

blc     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy