Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Wyspiański - Restauracja-Klub Plastyków
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 01 października 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćKrak-Off Breakology ! + dzień vega
SQUAL (Broken Funk Theory / Ampstrong)
B.C - (FDF / Gangsteppaz / Nuskoolbreaks)FAT CUT ( FDF / Nuskoolbreaks)
FREEQ OUT - ( Nuskoolbreaks) JUNKIE PUNKS... IMPREZA POŁĄCZONA Z DNIEM VEGA
zaprasza klub Fabryka
01.10SQUAL (Broken Funk Theory / Ampstrong)
B.C - (FDF / Gangsteppaz / Nuskoolbreaks)FAT CUT ( FDF / Nuskoolbreaks)
FREEQ OUT - ( Nuskoolbreaks) JUNKIE PUNKS... IMPREZA POŁĄCZONA Z DNIEM VEGA

Scena Reggae / Dancehall w ramach Światowego Dnia Wegetarianizmu

SQUAL (Broken Funk Theory / Ampstrong)

Dj Squal-Pochodzi z Łodzi, na scenie muzycznej działa od 98 roku. Założyciel Broken Funk Theory, wpóltwórca "Positive Formation", były rezydent klubu "cube". Obecnie członek "Kliniki Pozytywnych Wibracji" ,oraz "AXMusique". Jest również rezyzedntem zakopiańskiego "Ampstronga". Jego sety można było usłyszeć w większosci polskich miast, ale również i poza granicami. Prezentował swoją muzykę w Niemczech, Anglii, Irlandii, na Słowacji, Ukrainie i w Grecji.Grał u boku takich person jak: Ratt Pack, Marusha, Baby D, Luna-C, Ellis Dee, Ostro, Levitate, Mistic, Chase & Status, P.O.D, Black Sun Empire, Tina Lesni, Joe Driscoll, Yonderboi and the kings of oblivion, High Contrast, Drumattic Twins, Dreadzone, Soul Of Man, A-Skillz, Krafty Kuts, czy Scratch Perverts. Muzycznie trudny do zdefiniowania, lecz główny nacisk kładzie na break beat.


B.C - (FDF / Gangsteppaz / Nuskoolbreaks.pl)

Bad Community - druga polowa kolektywu dj'skiego Flip Da Floor oraz Gangsteppaz z Krakowa. Zafascynowany break beat i uk garage, w 2001r zaczyna zbierac swoja kolekcje plyt i doskonalic technike. Rok pózniej zaklada wraz z Fatcut'em Flip da Floor.Organizator imprez z cyklu Cannabreaks & Plug In Night majacych na celu promowanie muzyki Break Beat'owej w Polsce. Zwyciezca polskiej edycji konkursu nokia dj cup 2006.Od kwietnia 2006r. prowadzil wraz z Fatcut'em audycje Brokenbeats Session w internetowym radiu rewers. W audycji mozna bylo uslyszec zaproszonych, reprezentantów sceny break beat'owej innych miast, jak równiez gosci z Uk.Wraz z druga polowa FdF zagral goscinnego seta w audycji Born Idle Show prowadzonej przez Code Red w Londynskim radio ibreaks.co.uk. Muzyka, która gra, to szeroko pojety Break Beat, Bassline Uk Funky oraz Dubstep.

Do Tej Pory Supportowal:

Aquasky vs Masterblaster, Disposable Breaks Dj's, Atomic Hooligans, Stanton Warriors, J-Bass, Drumattic Twins, Kev Quadrant, Black Sun Empire, Jerome Hill, Freq Nasty, P.O.D, Breakfastaz, Slyde, Janette Slack, Code Red, Soul Of Man, 2manydj's, Ludmilla, Beat Assassins, A.Skillz, Barry Ashworth, Vandal, Hexadecimal, Krafty Kuts, Jinx In Dub, Equalizers, The Squire Of Gothos, Baobinga, Kanji Kinetic, Zed Bias, 2 Bit Thugs, Hard House Banton, Taz Buckfaster, Ben Ufo, Splitloop.

FAT CUT ( FDF / Nuskoolbreaks.pl )

Fatcut ( Flip Da Floor / Nuskoolbreaks.pl ) - Okolo 2000 r. zafascynowany turntablistyka i Uk Garage poglebia swoja wiedze na temat muzyki elektronicznej by w 2001 roku wraz z dwójka znajomych (Scroll, Zeton) jako The Break Freaks Pro stanac za deckami w Roentgenie i nieistniejacym juz klubie Antykwariat. Okolo 2002 powstaje Flip Da Floor zalozone wraz z Bad..em Community cru które organizuje i promuje stricte breakbeat-owe imprezy których na prózno bylo szukac w tym czasie w Krakowie. Prezentuja energiczne breakbeatowe mixy z wykorzystaniem 4 gramofonów. W Flip Da Floor wraz z B.C. sprawuje kontrole nad organizacja imprez glownie odpowiadajac za graficzny wizerunek cru plakaty, ulotki etc... W 2005 z Freak Out..em zakladaja obecne Nuskoolbreaks.pl, internetowe forum dyskusyjne poswiecone promocji muzyki, wydarzen i dj'i Break Beat'wych w Polsce. Od kwietnia 2006r. prowadzi wraz z B.C. audycje Brokenbeats Session w internetowym radiu Rewers. W audycji mozna uslyszec zaproszonych, reprezentantów sceny break beat'owej innych miast, jak równiez gosci z Uk. Wraz z druga polowa FdF zagral goscinnego seta w audycji Born Idle Show prowadzonej przez Code Red ( J-Bass & Journeyman ) w Londynskim radio iBreaks.co.uk. Na imprezach prezentuje energiczny styl gry z mnogoscia cut..ów w pelni wykorzystujac narzedzie jakim jest mikser. Miksuje glównie polamane brzmienia czyli wszelkiego rodzaju Breakbeat, 2Step/Uk Garage czy Dubstep.
Do tej pory supportowal: Aquasky vs Masterblaster, Disposable Breaks Dj's, Atomic Hooligans, Stanton Warriors, J-Bass, Drumattic Twins, Kev Quadrant, Black Sun Empire, A.Skillz, Soul Of Man, Breakfastaz, Jerome Hill, Freq Nasty, P.O.D, Slyde, Janette Slack, Code Red, Ludmilla, Beat Assassins.

FREEQ OUT - ( Nuskoolbreaks.pl )

FREEQ OUT (Nuskoolbreaks.pl) - na scenie Break Beat'owej od 2003 roku. Od tego czasu nieustannie wspolpracuje z organizacja Cannabreaks. Zafascynowany wszelkimi odmianami lamanego bitu od BrakeBeatu, Drum&bassu , 2stepu oraz przez glebiny stompajacego Dubstepu po maksymalnie pokrecone perkusyjnie Jungle. Na imprezach prezentuje energiczny styl gry miksujac najczesciej Breakbeat w ciezszych jego odmianach (Nuskool, Tearout). Wraz z Fatcut..em z Flip Da Floor zakladaja obecne Nuskoolbreaks.pl, internetowe forum dyskusyjne poswiecone promocji muzyki, wydarzen i dj'i Break Beat'wych w Polsce. *Support t: JANETTE SLACK (Re:Connect / iBreaks, UK ), CODE RED (aka J-Bass vs Journeyman / Born Idle Rec. IBreaks / UK ) , SPLITLOOP (Against The Grain Rec./ UK ).

JUNKIE PUNKS

JUNKIE PUNKS to pochodzący z Krakowa duet didżejski. Po raz pierwszy Pendzel i Yapa zagrali jako kolektyw w styczniu tego roku. W niecałe pięć miesięcy we dwóch zdążyli jednak zrobić z polskimi klubami i poziomem granego w naszym kraju electro to, co z publiką w ciągu pierwszych dwóch minut każdego swojego setu: naładowali energią, jakiej nie sposób się oprzeć.

Muzyka, jaką grają Junkie Punks, to szeroko pojęte electro i electropunk. Wcześniej skłaniający się ku fidgetowi, dziś Pendzel i Yapa kierują swoją selekcję w stronę, jak sami to określają, punk house’u, zbliżonego w pewnym stopniu do nadchodzącego wielkimi krokami brutal house’u. Widocznym i słyszalnym atutem Junkie Punks jest fakt, iż w ich żyłach od lat płynie punk rock. To nadaje duetowi przekładającego się na ogromną energię specyficznego charakteru. Sety JP są niezwykle żywiołowe, zarówno pod względem selekcji oraz przejść, jak i z powodu osobowości scenicznych Pendzla i Yapy. Numery, które grają chłopaki, to spójna kompilacja najnowszych release’ów, perełek gatunku i znakomitych remiksów kawałków darzonych przez publikę sympatią lub sentymentem. Ostatnio specjalnością Junkie Punks stały się także przejścia między numerami – jednocześnie retardacyjne i tworzące napięcie oraz dynamiczne, niewybijające publiki z rytmu. Podczas grania Pendzel i Yapa mają znakomity kontakt z ludźmi, skaczą po didżejce i głośnikach oraz uprawiają stage-diving (który zawsze się udaje, jako że sala jest pełna), stanowiąc tym samym przeciwwagę dla coraz częściej widywanego za didżejką zblazowania. Junkie Punks grają na żywo – ich sety nie są wcześniej przygotowywane. Dzięki temu dostosowują oni graną muzykę do klimatu imprezy i oczekiwań bawiących się na niej ludzi. Czasem pozostają za didżejką w nieskończoność.
Junkie Punks docierają do publiki różnych miast – duet grał w warszawskich Saturatorze, Discret i na Kolejowej 8/10, w katowickich Oku Miasta (Rondzie Sztuki) i Inqbatorze, w poznańskiej Café Mięsnej, w łódzkim OIOMie oraz w krakowskich Krzysztoforach. Na co dzień Pendzel i Japa rezydują na krakowskim Wielopolu – w Carycy i Offie, oraz w warszawskim Saturatorze. Tej samej nocy za jedną didżejką stawali już z Hungry Hungry Models, Slam Dunk, Holy Kitty, EC-DJs czy Gangsteppaz. Teraz zagrają z Blisters Boyz z Francji i dMIT.RY z Czech.
Pendzel i Yapa różnią się od siebie, stanowiąc jednocześnie idealnie dopasowany, komplementarny duet. Na czym polega ich fenomen? To proste. Są najlepszymi przyjaciółmi zarówno za didżejką, jak i poza nią.

IMPREZA POŁĄCZONA Z DNIEM VEGA

Scena Reggae / Dancehall w ramach Światowego Dnia Wegetarianizmu

Selektaz:
Pankracy Soundsystem (Krakowski-trabka,selekcja & Niedziela-seklekcja, konferansjer)
Smokesystem Selecta


     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy