Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Mleczarnia
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 02 października 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćTarja Turunen ex - głos Nightwish, już w październiku tego roku pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Solistkę z zespołem będzie można zobaczyć w stołecznej Stodole oraz w krakowskim Klubie Studio.
2.10
Ceny biletów:
110 PLN (w przedsprzedaży) / 120 PLN (w dniu koncertu)

TARJA TURUNEN, ex - głos Nightwish, już w październiku tego roku pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Solistkę z zespołem będzie można zobaczyć w stołecznej Stodole oraz w krakowskim Klubie Studio. Tarja Turunen to niezwykła artystka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nightwish, Tarja solowo już dwukrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt i uniesienie tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę. Październikowe koncerty będą tym bardziej wyjątkowe, że oprócz największych hitów nagranych solo oraz z zespołem Nightwish, Tarja zaprezentuje zupełnie nowy, premierowy materiał pochodzący z nadchodzącego krążka o tytule "What Lies Beneath".

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu.Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem "Breath from Eternity", który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek "My Winter Storm", który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel "I Walk Alone" przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Teraz Turunen nadciąga ze swoją nową płytową propozycją - albumem "What Lies Beneath". Nagrania na ren krążek zostały zakończone w kwietniu, a premiera płyty została zapowiedziana na przełom sierpnia i września. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

Niezwykły talent artystki został doceniony przez rodzimy przemysł muzyczny, który nominował ją do nagrody Emma, fińskiego odpowiednika Grammy w kategorii Najlepszy Fiński Artysta, natomiast w Niemczech Tarja zdobyła nominację do nagrody Echo, w kategorii najlepszego debiutanta!

Niesamowity, wręcz ekstatyczny sposób śpiewania sprawia, że jej koncerty to wydarzenia, które trudno zapomnieć.12 maja 2008 roku w trakcie trasy koncertowej "Storm in Europe" wystąpiła w warszawskiej Stodole. Poza jej piosenkami jak "Die Alive", "Calling Grace" czy "My Little Phoenix", w repertuarze znalazły się utwory z czasów jej współpracy z zespołem Nightwish: "Passion And The Opera", "Phantom Of The Opera", "Nemo" oraz "Wishmaster". 25 lipca 2009 roku Tarja po raz trzeci i po raz drugi solo odwiedziła Polskę.
Już w październiku będzie się można na własnej skórze doświadczyć wspaniałego, wysublimowanego głosu Tarji oraz jej niezwykłej twórczości zarówno z okresu współtworzenia grupy Nightwish jak i solowej kariery. Przekonacie się również jak w wersji koncertowej brzmi zupełnie nowy materiał z nadchodzącej płyty "What Lies Beneath". Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie:www.metalmind.com.pl

cena biletu: 110 PLN (przedsprzedaż) / 120 PLN (w dniu koncertu)


J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy