Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Atmosfera
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 07 października 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćPlease The Trees i Letko w Fortach Kleparz!
Gwiazdy czeskiej i polskiej alternatywy wydają i grają w Krakowie!

Czeka nas jesień z Please The Trees. W poniedziałek, 4 października, do sklepów trafi ich druga płyta „Inlakesh”, a trzy dni później reprezentanci czeskiej alternatywy rozpoczną tygodniową trasę koncertową po Polsce.


Please The Trees tour rozpoczną w Krakowie. Zagra z nimi grupa Letko, która również wyda akurat swój nowy album „Ślady”.Please The Trees (Czechy) + Letko
czwartek, 7. 10. 2010 – Kraków
Forty Kleparz (ul. Kamienna 2) – godz. 20
bilety: 10 zł przedsprzedaż/15 zł w dniu koncerty

Please The Trees
W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski są coraz bardziej rozpoznawalni. W październiku swój drugi album „Inlakesh” wypuści czeski zespół Please The Trees! Grupa przyjedzie też na siedem koncertów do naszego kraju. Płyta ukaże się w Polsce nakładem krakowskiej wytwórni Borówka Music /Absent Hour Records.
Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj.
To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010, jednym z największych festiwali świata! Zagrali również krótką trasę po USA. To tę kapelę poleca na swojej stronie internetowej Patti Smith. Tak – ta Patti Smith! To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzielili scenę m.in. z Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand (ex-16 Horsepower).
W 2009 roku zespół gościł na dwóch krótkich trasach koncertowych w Polsce. Prasa pisała później: – Na szczególną uwagę zasługiwał koncert czeskich muzyków z Please The Trees. Pokazali zupełnie nową muzyczną jakość. Warto ją poznać, gdy dojadą w wasze okolice. Anglojęzyczne kompozycje śpiewane przez SelFbrusha wprawiają w pozytywnie melancholijny nastrój – pisała Agnieszka Łopatowska w portalu interia pl.
No właśnie! Liderem i wokalistą kapeli jest SelFbrush – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Był w naszym kraju na czterech solowych trasach i dał ponad 30 koncertów.
Mariusz Wiatrak z „Gazety Wyborczej” pisał: – Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Spokojnie można o nim dzisiaj napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy – ocenia dziennikarz.
Jeszcze dwa lata temu można było powiedzieć, że Plese The Trees łączą alternatywnego rocka z alt country. Obecnie o wiele trudniej określić ich brzmienie. Na „Inlakesh” słuchacz odnajdzie folk, nutkę Dzikiego Zachodu, gitarowy hałas, ale też to, za co najbardziej ceni SelFbrusha, lidera kapeli: piękne melodie okraszone jego cudownym wokalem.
Posłuchaj Please The Trees: www.myspace.com/pleasethetrees

Letko
Grupa działa od ośmiu lat. Debiutancka płyta „Many things” ukazała się w 2008 roku i zebrała szereg pochlebnych recenzji zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich muzyka oscyluje na pograniczu trip hopu i downtempo z elementami brzmień wczesnego 4AD. Letko specjalizuje się w subtelnych, elektronicznych podkładach podkreślonych onirycznym wokalem. W utworach często pojawiają się elementy nowej elektroniki, zaś sami muzycy przyznają się do fascynacji takimi formacjami jak Telefon Tel Aviv, Worm Is Green, Stereolab czy Lali Puna. Obecnie grupa występuje w składzie: Monika Bożyk (vocal, sequencer), Grzegorz Degejda (perskusja, programing), Mikołaj Macek (bass, syntezator) i Rafał Gęborek (trąbka). Chociaż Letko to projekt alternatywny, zespół intensywnie prezentuje się publiczności na wielu koncertach w Europie. Grali też na kilku dużych festiwalach m.in. Berlin Modern Audio Visuel Festival, Opener Festival, Globalbeat Festival, Slot Art Festiwal, Festival Souland, Rzym La Citta Del Utopia, Miles Davis Festival czy Firmament Festival. W październiku ukaże się ich drygi album „Ślady”. Do pracy nad płytą Letko zaprosili muzyków z kieleckiego projektu One oraz Orkiestry Świętokrzystkiej.
Posłuchaj Letko: www.myspace.com/wwwmyspacecomletko

Kontakt: Mini Agencja Koncertowa „Borówka”: www.borowkamusic.pl, borowka.music@gazeta.pl


J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy