Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Szara Resto & Bar
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 14 października 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćTotentanz, Carrion I Mindfield
Na koncert zaprasza centrum Rotunda
14.10


TOTENTANZ
Jest zespołem, który w roku 2007 zadebiutował na krajowej scenie rockowej i już zdołał uplasować się w czołówce polskich wykonawców. Dorobek zespołu to dwie płyty wydane przez Mystic Production – Nieból i Zimny dom, bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku - Metal Hammer, uplasowana pozycja na radiowej liście Trójki).
Najnowsze, jeszcze świeże wydawnictwo to płyta zawierająca w sobie zarówno mocne, gitarowe uderzenie jak również zaangażowaną lirykę. Totentanz porusza się w klimatach niepokojących, trudnych, a zarazem przyziemnych - krytykując i piętnując otaczającą nas rzeczywistość, a z drugiej strony odsłaniając te pogodniejsze strony życia. Dzięki tak interesującemu przekazowi, Totentanz ma także swoje miejsce w branżowych mediach, pojawiając się na okładce magazynu Mystic Art oraz udzielając szeregu wywiadów dla ogólnopolskich stacji radiowych, telewizyjnych i wydawnictw muzycznych.

Inspiracje zespołu to szeroka gama różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Deftones, Foo Fighters, po drapieżne riffowanie w stylu Rammstein.

Totentanz rozpoczął rok 2009 zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z najnowszej płyty Zimny dom. Tytułowy utwór z najnowszego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów krajowej Trójki, która zaprosiła Totentanz do zagrania prestiżowego koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowanego na początku lutego i przyjętego z ogromnym entuzjazmem przez publiczność i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego.

Totentanz został również doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu rockowego w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich na które został zaproszony jako główna atrakcja imprezy. W ciągu dwóch ostatnich lat prócz koncertów indywidualnych zespół zagrał u boku takich wykonawców jak IRA, Maciej Maleńczuk, Riverside, Testament czy Moonspel (dwa ostatnie w ramach ogólnopolskiego festiwalu Hunter Fest).

Na żywo zespół uwalnia olbrzymi ładunek energii, o czym mogą się przekonać wszyscy bywalcy koncertów.

Zespół tworzą:

Rafał Huszno – śpiew, gitary
Sebastian Mnich – perkusja
Erik Bobella – bas
Adrian Bogacz – gitary

www.totentanz.plCARRION

Na początku 2003 roku w Radomiu powstaje zespół CARRION.
Rok później, 25 listopada 2004 roku ma miejsce oficjalna premiera pierwszej EP`ki zespołu pt. "L.A.F.F.C.", na której znalazły się 3 utwory oraz prezentacja multimedialna zawierająca wideoklip "Zapach szarości".
W styczniu 2005 roku teledysk wchodzi na listę "DeTonacja" w telewizji ITV, gdzie utrzymuje się przez 2 i pół miesiąca. W tym samym czasie, utwór ukazał się również jako propozycja do listy przebojów Trójki.

W marcu 2006 zespół dostał zaproszenie do programu "Muzyka na żywo" w TVP. Również w tym roku, zespół zdobył wiele nagród (I miejsce na festiwalach: Malborski Przegląd Muzyczny w Malborku, Morrock ’06 w Morągu, I Małopolski Festiwal Rockowy w Brzesku, Muzyczna Jesień w Sierpcu, II miejsce na Muzycznej Jesieni w Grodkowe i nagrodę publiczności na Festiwalu Zderzak w Zgierzu).

30 sierpnia 2007 roku ukazał się debiutancki album nazwany po prostu "Carrion". Krążek promowały single: "Trzy słowa..", "Trudno uwierzyć" (do których zostały nakręcone wideoklipy) oraz "Betel" i cover Black' a "Wonderful Life". Utwory można było usłyszeć w większości radiostacji (m.in. Trójka oraz Jedynka PR, Radio Dla Ciebie, Antyradio - utwór Wonderful Life 2 razy na pierwszym miejscu czy Radio Fabryka- utwór Betel 9 razy z rzędu na pierwszym miejscu).

W 2008 roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w największym w Europie Środkowo- Wschodniej festiwalu Metalmania 2008. Również w tym roku Carrion nagrał swoją wersję utworu "This Corrosion" zespołu Sisters Of Mercy, który znalazł się na składance "Sittin In The Bar For Hours - Tribute to SOM". Oprócz tego, utwór "Trzy słowa…" z debiutanckiej płyty, znalazł się na dwupłytowej składance "Antyradio - Rock, Honor, Ojczyzna".

Na początku 2009 roku, zespół wyruszył w trasę koncertową obejmującej miasta na terenie całego kraju. W kwietniu kapela ponownie zaszyła się w radomskim K&K Studio aby zarejestrować materiał na drugi krążek. W międzyczasie Carrion wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock 2009 i został wybrany do półfinałowej dwudziestki, jako jeden z ponad 500 zespołów, co zaowocowało zamieszczeniem utworu "Zapach szarości" na składance "Przed Woodstockiem 2009".
Pod koniec roku miała miejsce premiera nowego singla "Sztandary Eloi" zapowiadającego nową płytę zespołu, co zaowocowało zamieszczeniem go na playlistach radiowych oraz pierwszych miejscach list przebojów (m.in. Eska Rock, Antyradio).

Rok 2010 dla zespołu zaczął się bardzo owocnie. Drugi singiel "Nie bez wiary" w którym wystąpił znakomity polski oboista Tytus Wojnowicz stał się jednym z najczęściej granych utworów w kraju, stając się tym samym nowym hitem zespołu. Premiera płyty "El Meddah" została ustalona na 26 marca 2010 roku. Krążek promuje ogólnopolska trasa koncertowa Eska Rock Tour 2010.


Skład:

Grzesiek "Kulavik" Kowalczyk – wokal

Mariusz "Vikol" Wiązowski - gitara

Dariusz "Vancerz" Wancerz - klawisze

Adrian "Adi" Plech - bas

Marcin "Ptak" Szpak - perkusja


www.carrion.pl

www.myspace.com/carrionpl

www.youtube.com/carrionTV


MindfieldJesteśmy piątką osób, która ma wspólną pasję. Mimo iż każdy z nas ma inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield. Wręcz przeciwnie - to właśnie dzięki temu, że nasz styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków, jesteśmy w jakiś sposób rozpoznawalni i właśnie to nas odróżnia od całej reszty.

W miesięczniku Top Guitar napisano: "...porządny kawał energetycznej, ale i klimatycznej muzyki zagranej iście "po amerykańsku" , przywodzący na myśl takie nazwy jak TOOL, MACHINE HEAD, GODSMACK i A PERFECT CIRCLE..."

Przez dwa lata działalności komponowaliśmy nasze utwory oraz zagraliśmy prawie pięćdziesiąt koncertów. Podczas pracy nad pierwszym demo w krakowskim studiu RapidFire, pomysł ewaluował i przekształcił się w EP "Snap of fingers" zawierające sześć autorskich kompozycji.

Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował pojawianiem się zespołu w ogólnopolskich mediach. Kompozycje z "Snap of fingers" można było usłyszeć również w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radiu Rzeszów oraz kilku mniejszych rozgłośniach.

Zagościliśmy również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak "Top Guitar", "Gitarzysta" itd. Zostaliśmy również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu "Projekt studio", który w całości poświęcony był naszej twórczości.

Jak dotąd mieliśmy okazję supportować takie sławy jak Coma czy Acid Drinkers oraz dzielić scenę z m.in. Proletaryatem, Totentanzem, Kazikiem, Oddziałem Zamkniętym, Hurtem, Indios Bravos, Habakukiem czy choćby Pneumą.

W zeszłym roku nasza Ep- ka została nominowana do nagrody Werbel 2009- na najlepszą płytę Podkarpacia. Była to jedyna Ep- ka wśród płyt zespołów takich jak Brown lub Pectus, które mają podpisane kontrakty z profesjonalnymi wytwórniami.


Skład:
Karol "Panku" Pankiewicz

Konrad "Bobul" Bobula

Adam Kostrząb

Paweł Kędziora

Maro Mróz

www.mindfield.com.pl
www.myspace.com/mindfieldjaslo


     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy