Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Kitsch in Kazimierz
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 15 października 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćAntikings Dancehall Queen Contest

koncerty:
Antikings Records (Idealny Selektor, Mikael, Calu, Machajus)
Jahbestin (Zion Studio)
Starszy & DJ Razdwa (Fanatycy Flow)
TaLLib (Fanatycy Flow)
DJ Bart ft. Miodu (Jamal)
EastWest Rockers
Zaprasza klub Kwadrat
15.10


Jurorzy:
Pinky Killa Queen (German Dancehall Queen 2009)
Olga Frycz
Malwina Żygowska (Braterstwo Stylu)
Cookie Monster (vice Dancehall King Polska 2009/Dancehall Masak- Rah Crew)
Krzysztof “Deamon” Satora

muza: reggae/dancehall
imprezę zagrają: Idealny Selektor & DJ Bart
miejsce: Klub KWADRAT, Skarżyńskiego 1, Kraków
start: 18:00/ Drzwi otwarte od 17:00
wstęp: przedsprzedaż: 35 zł, w dniu zawodów: 40 zł

info: Już 15 października 2010 roku w klubie „Kwadrat” (ul. Skarżyńskiego 1) będzie miało miejsce święto tańca i muzyki dancehall. Antikings Dancehall Queen Contest to pierwsze w pełni profesjonalnie przygotowane zawody tańca Dancehall w Krakowie.
Pomiędzy kolejnymi rundami na scenie klubu zaprezentuje się czołówka polskich artystów związanych z muzyką dancehall.
REGULAMIN I PRZEBIEG ZAWODÓW:
http://adqc2010.blogspot.com/2010/08/regulamin-i-przebieg-adqc-2010.html

Więcej informacji:
http://www.antikings-dhq-contest.pl/

Zapisy:
ania.antikings@o2.pl

Pytania/sugestie:
adqc2010@o2.pl

przedsprzedaż biletów: Ticket Pro (od 13.09), bilety kolekcjonerskie: Klub Dziekanat (Pędzichów 23), Klub Kwadrat (Skarżyńskiego 1), Skateshop Chrom (Sławkowska 20), Ideafix(Miodowa 23), klub Błędne Koło (od 27.09)

SYLWETKI ARTYSTÓW:
Poniżej przedstawione zostały sylwetki artystów, któch występy będą towarzyszyć zawodom Antikings Dancehall Queen Contest.
EASTWEST ROCKERS
Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów grających raggamufin i dancehall. Został założony przez Kubę 1200, Grizzlego, Cheebę i JahLaptopa w 2004 roku. Po roku do składu dołączył trzeci wokalista – Ras Luta. Zespół ma na koncie dwie długogrające płyty – „Ciężkie Czasy” (2006) oraz „Jedyna Broń” (2008). Od początku swojej działalności odwiedził najważniejsze festiwale reggae, zagrał kilka tras koncertowych w Polsce, w Niemczech oraz na Bałkanach. Grali również min. w Czechach, Wielkiej Brytanii czy na Węgrzech.
DJ BART FT. MIODU (JAMAL)
Soundsystemowa wersja jednego z najpopularniejszych zespołów reggae nowego pokolenia. Jamal Soundsystem tworzą Miodu oraz Dj Bart. Do największych hitów zespołu należą znajdujące się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Tylko mnie kochaj” oraz na debiutanckiej płycie zespołu utwory „Rewolucje” oraz „Policeman”. W 2008 roku zespół wydał drugą płytę – „Urban Discotheque” promowaną singlem „Pull Up”, który trafił na światową ścieżkę dźwiękową do gry Need For Speed Shift, na której znaleźli się min Kanye West czy The Prodigy.

TALLIB (Fanatycy Flow)
Urodzony w 1986 roku w Lublinie, syn wokalisty zespołu VOX – Jerzego Słota. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2003 roku u boku karaibskiego wokalisty Devoted Mc. Razem z Devoted & Rudd Sound zagrał kilkadziesiąt koncertów i wystąpił min. w programie A-Cut na antenie MTV Europe. W 2007 roku Tallib rozpoczął twórczość solową, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym na największych polskich festiwalach muzyki reggae. Jesienią 2010 roku miejsce będzie mieć premiera debiutanckiego albumu Talliba – „Prosto z serca”.

ANTYKINGS SOUNDSYSTEM
W skład tego projektu wchodzą: Idealny Selektor, Mikael (Rainbow Hi Fi), Calu (Riddimzz Team) i Machajus. Artyści związani z krakowską wytwórnią Antikings zaprezentują tego wieczoru specjalnie przygotowany 60 minutowy showcase


JAHBESTIN
Zespół Jahbestin powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza „Webstera” Swidera i Marcina „Gustaffa” Konara. Styl muzyczny zespołu to mieszanka rapu, ragga, reggae i funku. Zespół ma na koncie ponad 100 koncertów oraz kilka nielegalni.


STARSZY (FANATYCY FLOW)
Starszy to pseudonim 27 letniego rapera z Lublina, który już od ponad dekady zajmuje się tworzeniem muzyki. 10 lipca 2010 roku odbyła się premiera solowego materiału artysty – „Zaraz Zwariuję Mixtape”. Pozytywny odbiór materiału potwierdza między innymi ogromne zainteresowanie promującym krążek teledyskiem (ponad 1,5 mln odsłon na youtube). W klubie „Kwadrat” Starszy wystąpi wraz z Dj’em Razdwa.


JURORZY:
PINKI KILLA QUEEN (German Dancehall Queen 2010)

To niemiecka tancerka dancehallowa. Tańczy od najmłodszych lat, obojętnie czy były to szkolne występy czy centrach kultury albo hip hopowe bitwt taneczne – zawsze dawała i daje z siebie wszystko! Oprócz dancehallu tańczy też inne style takie jak: hip hop, crunk czy Mouse, orientalny taniec i salsę. W 2009 roku założyła, wraz z Lady DaGGa i QueenEvE grupę – Killa Queen. Tego samego roku zdobyła tytuł niemieckiej Dancehall Queen 2009.OLGA FRYCZ
Aktorka filmowa i telewizyjna, miłośniczka tańca i muzyki dancehall. Córka pary aktorów: Jana i Agaty Frycz. Jedna z najwybitniejszych młodych aktorek polskiej sceny. Zagrała m in. w takich filmach jak: "Gry uliczne", "Boże skrawki", "Weiser", "Z odzysku", "Dom nad rozlewiskiem", "Miłość na wybiegu" czy „Jak to być moją matką?” i „Rzeźnia nr 1”. Jej najważniejsze role to Elka Bereda w filmie „Weiser” i Marysia w „Bożych skrawkach”. Obie przyniosły jej nominacje do nagrody Polskie Orły w kategorii „Najlepsza drugoplanowa rola kobieca". W ostatnim czasie rozgłos przyniosła jej rola w filmie "Wszystko, co kocham" (pierwszy polski film na Festiwalu Filmowym Sundance). W 2010 roku nominowana przez tygodnik Viva! do nagrody Viva! Najpiękniejsi.

MALWINA ŻYGOWSKA
To zapalona miłośniczka i promotorka kultury dancehall. Instruktorka tańca w Braterstwie Stylu Dance Studio w Bydgoszczy oraz Nakle nad Notecią. Jurorka dancehallowych zawodów Boom Boom Festivalu 2010. Finalistka Dancehall Queen Contest 5 (najstarszego konkursu DH w Polsce odbywającego się pod patronatem BUMP Sound oraz Dancehall Queen Polska) Zdobywczyni 2go miejsca w prestiżowym konkursie Reebok Dancehall Clash w Warszawie oraz 4go na zawodach Pimps of Dancehall w Radomiu.

COOKIE MONSTER
Obecnie jeden z najlepszych tancerzy dancehall w Polsce. Zdobywca v-ce mistrzostwa Dancehall King 2009. W tym roku wziął udział w Europejskin Dancehall King w Berlinie, w którym udało mu się zakwalifikować do trzeciej rundy. Wraz z premierą nowej płyty Mariki, zainspirowany kawałkiem „Cath di moment” wymyślił krok o tej samej nazwie, który szybko zdobywa popularność w całej Polsce.


KRZYSZTOF „DEAMON” SATORA
Tancerz i choreograf systemów bitewnych Street Dance. Od wielu lat prowadzi zajęcia z młodzieżą, aktualnie sędziuje również na zawodach hip hop i dancehall. Od 2006 roku prowadzi w Krakowie klub taneczno – sportowy „XD”. W 2009 roku rozpoczął projekt „Dancehall evolution”, czego wynikiem jest powstanie grupy o nazwie „Jamaica Street”, łączącej elementy tańca i wokalu.

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy