Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Czekolada
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 05 listopada 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćTricky Wokalista, kompozytor i producent, odkrywca talentów, ale przede wszystkim legendarna postać bristol sound, najważniejszy twórca nurtu trip hop. Trasa promująca album "Mixed Race"
5.11.2010
KLUB FABRYKA
Trasa promująca album "Mixed Race"

27 września ukaże się skupiający już teraz ogromną uwagę mediów najświeższy album Tricky'ego "Mixed Race". Muzycy biorący udział w na graniach - Franky Riley, Terry Lynn, Bobby Gillespie (Primal Skream), Hakim Hamadouche, Blackman oraz brat Tricky'ego, Marlon Thaws – gwarantują znakomitą mieszankę wpływów muzycznych z Wielkiej Brytanii, USA, Jamajki i Algierii. Tricky zapowiada również zdecydowaną zmianę swojego koncertowego wizerunku. Do tej pory statyczne i mroczne koncerty artysty mają się zamienić w dynamiczny i wizualnie atrakcyjny show.

Wokalista, kompozytor i producent, odkrywca talentów, ale przede wszystkim legendarna postać bristol sound, najważniejszy twórca nurtu trip hop. Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która przekształciła się później w Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku, "Blue Lines" i "Protection". W 1995 odnosi wielki sukces solowy za sprawą debiutanckiego albumu "Maxinquaye". Dziś ma na swoim koncie dziewięć płyt i współpracę z wielkimi postaciami przemysłu muzycznego. Bjork pojawiła się na dwóch albumach, "Nearly Good" i "Pre-Millennium Tension" (1996). Tricky komponuje dla niej muzykę. Razem z PJ Harvey nagrywa "Broken Homes" ("Angels With Dirty Faces", 1998). Na "Blowback" pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper. Artysta jest również odkrywcą talentu Martiny Topley-Bird i Costanzy Francavilla.

W 2008 Tricky powraca w wielkim stylu za sprawą doskonałego albumu "Knowle West Boy", uznanego za najlepszą jego płytę od czasu debiutanckiego "Maxinquaye". Podejmując najciekawsze wątki z dwóch ostatnich dekad brytyjskiej muzyki, opowiada współczesne i aktualne historie. Jednocześnie wraca do korzeni, szukając inspiracji w wielkomiejskim chaosie rodzinnego miasta. W niezwykłym tyglu miesza echa post-punka, reggae, hip hopu i czystego popu.


Bilety w cenie 95 zł do 17.10 / 110 zł od 18.10 do 4.11 // 120 zł w dniu koncertu od dziś do kupienia w sieciach ticketpro.pl, eventim.pl, MEDIA MARKT, SATURN, EMPIK, KOLPORTER.

Akredytacje dziennikarskie: biuro@fabrykaproductions.com

Więcej informacji wkrótce na www.fabrykaproductions.com

J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy