Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
ClubOKOcafé
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 09 listopada 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćThe Futureheads Gwiazda indie rocka z Wielkiej Brytanii, obok Franz Ferdinanda najważniejszy przedstawiciel nowej fali brytyjskiego post-punku. Trasa promująca nowy album grupy “The Chaos”
Support Bad Light District
9.11.2010
LOKATOR


Gwiazda indie rocka z Wielkiej Brytanii, obok Franz Ferdinanda najważniejszy przedstawiciel nowej fali brytyjskiego post-punku.

Aktualne ceny biletów: 69 zł do 8.11, 79 zł w dniu koncertu m.in. w sieciach ticketpro.pl, eventim.pl, MEDIA MARKT, SATURN, EMPIK, KOLPORTER. Twarde bilety – księgarnia klubu LOKATOR (ul. Krakowska 27).

The Futureheads to obok Franza Ferdinanda jedna z najważniejszych gitarowych grup w Wielkiej Brytanii. Swoją nazwę zaczerpnęli od hitu Flaming Lips "Hit to Heath In The Future Head". Ich muzyka to powrót do najlepszej tradycji gitarowego grania - inspiracji szukają wśród najbardziej wpływowych kapel nowej fali i postpunka takich jak The Jam, Devo, XTC, ale także Fugazi. Nie przez przypadek w produkcję ich pierwszego albumu był zaangażowany Andy Gill z Gang of Four, który kiedyś zarażał publiczność energią swoich kawałków podobnie jak dziś robią to The Futureheads.
Ich pierwszy album zawierał dwa wielkie hity, energetyczny i taneczny przebój "Decent Days And Nights" i doskonały cover piosenki Kate Bush "Hounds of Love", uznany przez magazyn New Musical Express za utwór roku. Kolejny, "News and Tributes", był tak dobrze przyjęty przez krytyków, że zostali okrzyknięci nowym Blur. The Futureheads nie bali się podejmować w swoich piosenkach tematów trudnych i bolesnych - nazwa drugiego albumu i tutułowa piosenka była zadedykowana ofiarom katastrofy lotniczej w Monachium, w której zginęli zawodnicy drużyny Manchester United.

W 2006 zespół założył własną wytwórnię Null Records, rozstając się z Warner Music, aby mieć większą swobodę w realizowaniu własnych pomysłów. Efektem tego jest powstanie najlepszego albumu w całym dotychczasowym dorobku zespołu "This Is Not The Word" (2008). Płyta została entuzjastycznie przyjęta przez media i fanów. Prestiżowy Magazyn "Q" w swojej recenzji napisał: "To bez wątpienia ich najlepszy album. Nieprzewidywalny, zaskakujący!" Jeden z murowanych kandydatów do indierockowego albumu 2008 roku! Potwierdzeniem sukcesu płyty były aż trzy nominacje do MTV European Music Awards, w tym ta najważniejsza - jako Album Roku!

Jako support wystąpi Bad Light District - projekt powołany do życia w 2007 roku przez Michała Smolickiego, na co dzień perkusisty krakowskiej grupy New York Crasnals. W maju 2009 roku nakładem Ampersand Records ukazał się debiutancki album "Simplifications", skomponowany oraz nagrany w całości przez Michała, z gościnnym udziałem kolegów z macierzystego zespołu. Piosenki z płyty z marszu trafiły na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych, a singiel "Street Of Frozen Phantoms" dostał się do Listy Przebojów Programu Trzeciego. W radiowej Trójce album stał się także płytą tygodnia, a "Simplifications" zebrał znakomite recenzje w ogólnopolskiej prasie muzycznej (m.in. Machina, Pulp, Teraz Rock). Jesienią 2009 roku do projektu dołączył drugi gitarzysta, Jacek Dąbrowski, dopełniając koncertowy skład Bad Light District. Ukoronowaniem udanego roku 2009 była nominacja w kategorii Odkrycie Roku miesięcznika Pulp oraz wyróżnienie w rocznym podsumowaniu krakowskiej Gazety Wyborczej. Na początku 2010 roku uformował się nowy skład koncertowy BLD z Łukaszem Lembasem (Tele) na basie i Maciejem Pietrzykiem (10000 Szelek) na perkusji.

www.badlightdistrict.eu

j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy