Logo
knajpy.krakow.pl
niedziela, 24 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Aleksander's Chocolate Bar
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 26 listopada 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćBarwy RockaCelem cyklu koncertów „Łódzka Scena Muzyczna – KONCERT ODWOŁANY
26.11.2010
STUDIO


Ceny biletów:
20PLN (przedsprzedaż) / 25 PLN (w dniu koncertu)

Celem cyklu koncertów „Łódzka Scena Muzyczna – Barwy Rocka” jest zaprezentowanie polskiej publiczności w całym kraju dorobku artystycznego zespołów rockowych pochodzących z Miasta Łodzi.

To stricte łódzka oferta muzyczna. Łódzcy muzycy wspólnie usiłują znaleźć miejsce w świadomości słuchaczy muzyki rockowej w kraju dla zjawiska, jakim jest „Łódzka Scena Muzyczna” w jej różnorodnych odsłonach.

„Łódzka Scena Muzyczna - Barwy Rocka” jest odpowiedzią na poszerzające się oczekiwania muzyczne publiczności i artystów, którzy poszukują bogatszej niż tradycyjna oferty koncertowej, Nasza oferta koncertowa polega na eklektycznej formule o charakterze przeglądu, konfrontacji i porównania stylów .

Koncerty z cyklu „Barwy Rocka” charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i interesująca ekspresja sceniczna.

To kolejny cykl koncertów promujący dokonania łódzkich zespołów, organizowany przez Fundację „Dom Muzyki” we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi i Urzędem Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W roku 2009 w cyklu sześciu wspólnych koncertów promujących Łódzką Scenę Muzyczną wzięły udział formacje: Normalsi, Power of Trinity i L.Stadt.

W roku 2010 do projektu zostały zaproszone zespoły Normalsi, Psychocukier i Overhood - przedstawiciele trzech odmian muzyki rockowej, reprezentujący młode pokolenie muzyków z dorobkiem artystycznym w postaci albumów płytowych oraz kilkuset wykonanych koncertów.

NORMALSI swój debiut płytowy popełnili w 2005 roku, koncept-albumem "Soliloquium". Na drugi krążek nie kazali długo czekać swoim fanom. wydając koncept-album "Dekalog, czyli Piekło Muzykantów" w 2006 roku.

28 listopada 2009 ukazała się najnowsza, trzecia płyta Normalsów, zatytułowana „Pokój z widokiem na wojnę”. To bardzo różnorodny i bogaty brzmieniowo oraz tekstowo materiał. W czternastu utworach Normalsi pokazują pełnię swoich muzycznych możliwości, od form ascetycznych, delikatnych kompozycji na gitary akustyczne i wokal („Zdjęcia”) po ciężkie uderzenie nagrywanej „na setkę” sekcji i gitar („Jesień”, „Jeszcze raz”). Wiele tu intensywnych emocji, ale i refleksyjnego wyciszenia. Wiele nawiązań do klasyków muzyki rockowej, takich jak The Beatles, Pink Floyd, Nirvana, Black Sabbath, Tool. Atutem płyty są teksty, często realistyczne opowieści, opisujące zdarzenia zabawne ale i dramatyczne, które miały miejsce w rzeczywistości.
Zespół Normalsi jest łódzką formacją założoną w 1999 roku. Ma za sobą setki zagranych koncertów i muzycznych przygód.

Zespół Normalsi tworzą: Piotr „Chypis” Pachulski – gitary,wokal, Mirek „Koniu” Mazurczyk – gitary, Marcin „Rittus” Ritter – gitara basowa, Krzysztof Szewczyk - perkusja

Miesięcznik „Teraz Rock”:
„Ten łódzki zespół należy do rzadko spotykanych zjawisk na naszej scenie rockowej. Mroczna, pełna niepokoju i melodyjna muzyka, odwołująca się do tradycji i niosąca niebanalny przekaz, powinna spodobać się wielbicielom szczerego, mocnego rocka.”

Muzyka tego łódzkiego zespołu PSYCHOCUKIER to wypadkowa motorycznej sekcji rytmicznej, chwytliwych melodii i słodkiego gitarowego zgiełku. Zespół sprawdza się w ostrych punkowych skitach nie stroniąc od numerów psychodelicznych i transowych.

Rok przed wydaniem pierwszej płyty PSYCHOCUKIER zagrał dla publiczności festiwalu OPEN'ER w Gdyni oraz OFF w Mysłowicach. 15 czerwca 2007 nakładem „Love Industry” ukazał się z dawna wyczekiwany debiut Psychocukru - płyta MAŁPY MORSKIE.

Od tamtego dnia zespół nie zagrał na żadnym dużym festiwalu, pomimo dobrego przyjęcia przez krytykę debiutanckiego albumu. Druga płyta 'NO MORE WORK!' miała swoją premierę 1 października 2008 roku. Na nowej płycie Psychocukier podejmuje także wątki dotyczące tożsamości, próby określenia miejsca w postindustrialnym kulturowym krajobrazie miasta (Izrael Poznansky, Kamikaze).

W śmiały sposób kontestuje pojęcie pracy jako czynnika nadającego sens egzystencji (Śpiący Pies w BMW).

W warstwie muzycznej mamy na No More Work do czynienia z bardzo ciekawą i odważną próbą redefinicji grania gitarowego. Próbę daleko odbiegającą od tego, co dziś uchodzi za gitarowe granie na polskiej scenie „indie”.

OVERHOOD to połączenie rockowej kontestacji, hard-core’owej niezgody i klasycznego liryzmu.

Ten zespół to starcie poglądów, osobowści i gustów, które definiują zupełnie nową przestrzeń artystycznego wyrazu. Muzyka grupy to ciągła międzygatunkowa dyskusja wykraczająca daleko poza funkcjonujące podziały.

Zespół Overhood nagrał swoją pierwszą płytę w 2008 roku, w sprzedaży ukaże się ona w październiku 2010 roku.

Zespół został doceniony przez australijski „An’R”, który wybrał go do swojego katalogu na rok 2009/2010, będącego w dystrybucji w dużym nakładzie na całym świecie, jako element prasy branżowej.

Pierwszy teledysk zespołu nagrany do utworu do utworu „Hell Yeah” jest emitowany na antenie MTV Polska od czerwca 2009 roku. Overhood ma na koncie kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.
cena biletu: 20 PLN (przedsprzedaż) / 25 PLN (w dniu koncertu)


J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy