Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Piec Art (Acoustic Jazz Club)
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 30 listopada 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćMartyna Jakubowicz + Żona Lota
Martyna Jakubowicz i ten wesoły zespół czyli Żona Lota nagrali nową płytę, która ukazała się 8.11.2010. Grają wspólnie od 4 lat i ciągle bardzo lubią grać razem
30.11.2010
ROTUNDA


Każde spotkanie to miło spędzony czas. Tą atmosferę udało się oddać na płycie, gdzie znalazły się bardzo zróżnicowane utwory. Zapraszamy do posłuchania fragmentów na www.martynajakubowicz.com.Płyta ma tytuł Okruchy życia i ukaże się nakładem 4Ever Music.

Martyna Jakubowicz jedyna w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną folk i blues, a także najlepszego klasycznego rocka. Sama pisze i komponuje większość swoich utworów. Jej liryki są ciepłe, delikatne i refleksyjne. Jej poezja oparta jest na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Słowa jej piosenek mówią o samotności, miłości, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi. Wyraża nasze myśli w niezwykle bluesowy sposób. Dzięki tym fascynacjom muzycznym oraz świetnym tekstom jej utwory podobają się zarówno ludziom młodym jak i tym którzy poszukują spokoju i możliwości rozmowy z rówieśnikami.

Koncerty Martyny Jakubowicz to klimatyczne spotkania muzyczne. Można tu znaleźć zadumane nastroje jak i ogniste rytmy.

Projekty sceniczne Martyny Jakubowicz ewoluują w zależności od kolejnych pomysłów muzycznych. Podstawowy skład zespołu to kwartet, w którym pojawili się trzej młodzi instrumentaliści wnosząc dodatkowe emocje do dobrze znanych utworów Martyny. W czasie koncertu wykonywane są m.in. z płyty „Tylko Dylan”- Knockin’ on Heaven’s door- , z wcześniejszych płyt -„Gdyby nie nasz fart, Ardżuna i Kriszna, Rosa taka sama od lat, Żagle tuż nad ziemią, Karczma na moście i wiele, wiele innych dobrze znanych utworów.
Ostatnie doświadczenia koncertowe przekonały nas, że największy przebój Martyny „W domach z betonu nie ma wolnej miłości „ jest doskonale znany młodszemu pokoleniu fanów, którzy śpiewają ten utwór na koncertach i znakomicie się bawią. Tak było m.in w Stodole , gdzie 700 osobowa publiczność odśpiewała cały utwór z zespołem oraz na Przystanku Woodstock.
Występy na festiwalu Colours of Ostrawa, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Spotkania Zamkowe Kętrzyn i wiele kończyły się wielokrotnymi bisami .
W 2008 roku minęło 30 lat od kiedy Martyna Jakubowicz pojawiła się na po raz pierwszy na scenie. Ubiegłe 2 lata to obchody tego jubileuszu – począwszy od kwietniowej premiery płyty p.t. „Te 30 urodziny” gdzie inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny m.in.
Krzysztof Kiljański, Indios Bravos, Bracia, Ewa Bem, Pogodno, Lipali, Hurt i inni, poprzez liczne wywiady i koncerty w mediach, a kończąc super koncertem na antenie Programu 3 Polskiego Radia z gośćmi. Do tej pory Martyna wydała 11 swoich autorskich płyt i wzięła udział w wielu projektach innych muzyków.

Skład zespołu :

Martyna Jakubowicz-gitara, wokal
Paweł Mikosz – gitara basowa
Darek Bafeltowski – gitary
Łukasz Matuszyk- akordeon
Przemek Pacan – perkusja
Marcin Pospieszalski- cymbały rzeszowskie
Thomas Sanchez – instrumenty perkusyjne
Trasa koncertowa planowana jest z powiększonym o gości składem.
Na koncertach usłyszymy oczywiście nowe utwory, ale także te które wszyscy chętnie śpiewają, a nawet tańczą – Żagle tuz nad ziemią, W domach z betonu nie ma wolnej miłości , Gdyby nie nasz Fart i inne.
Trasa
25.11 Toruń Lizard King
26.11 Sopot Teatr Atelier
30.11 Kraków Rotunda
5.12 Warszawa Hybrydy
9.12 Łódź Wytwórnia
10.12 Poznań Sala Estrady

BILETY w sprzedaży od 20.10.2010
Studenci UJ: 20 zł w przedsprzedaży/ 25 zł w dniu koncertu
Ulgowe: 25 zł w przedsprzedaży/ 30 zł w dniu koncertu
Normalne: 30 zł w przedsprzedaży/ 40 w dniu koncertu

J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy