Logo
knajpy.krakow.pl
czwartek, 21 czerwca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Atmosfera
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 03 grudnia 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćKapela Ze Wsi Warszawa
Gwiazdą Niepokornych w grudniu będzie Kapela Ze Wsi Warszawa. Na imprezie zagrają też Beton oraz The Complainer. Koncertom towarzyszyć będzie niecodzienna wystawa Zuzanny Kulawiak.
03.12.2010
ŻACZEKNiepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom, zarówno krakowskich uczelni, jak i innych. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Afro Kolektyw, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, New Century Classics i Pchełki. Producentem imprezy jest Ola Kuczara, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawia gości grudniowego koncertu:

Kapela ze Wsi Warszawa
Tej grupy (tfu! kapeli) nie trzeba przedstawiać. Chociaż jeszcze kilka lat temu byli bardziej znani zagranicą bardziej niż w samej Polsce. Zespół słynie z żywiołowych koncertów, których ma koncie setki. O ich czwartej płycie „Infinity” prasa pisała bardzo pochlebnie. „Muzyczna podróż bez stylistycznych granic. Kapela z globalnej wioski.” – głosił Jarek Szubrycht w tygodniku „Przekrój”. Natomiast Tomasz Janas z „Gazety Wyborczej” opisywał: „Słyszymy tu frazowanie rodem z muzyki afrykańskiej, echa bluesa z delty Missisipi, cień muzyki orientalnej i skandynawskiej. Wszystko porywająco wykonane i zaśpiewane!”
Tak też będzie w Krakowie, w klubie Żaczek, gdzie Kapela będzie promować „Infinity”.
Posłuchaj: www.myspace.com/warsawvillageband

The Complainer
Koncerty tego projektu to wypadkowa niespożytej energii, humoru i zabawy. Tu post-punkowe wpływy mieszają się z tropikalnymi inspiracjami. Początkowo był to projekt solowy Wojciecha Kucharczyka, ale obecnie The Complainer to zespół pełną gębą, z czterema płytami na koncie (ostatnią „The Amor” wypuścił na rynek latem Mystic Production), występami na festiwalach Eurocultured w Manchesterze, OFF Festivalu w Mysłowicach, New! New! w Brnie, Pulse w Londynie, Skif w St. Petersburgu czy Unsound w Krakowie.
Instrumentarium może być akustyczne i elektroniczne, zwyczajne i egzotyczne. Co przygotują na koncert w Krakowie? Poczekajmy – niech to będzie niespodzianka.
Według portalu „Uwolnij Muzykę” są w stanie zagwarantować najlepsze muzyczne show w naszym kraju. Widziałem ich nie raz. Zgadzam się z tym poglądem.
Posłuchaj: www.myspace.com/thecomplainer
(ale ich nie należy tylko słuchać – to trzeba zobaczyć!)

Beton
Dawno nie mieliśmy na Niepokornych kapeli z tak odległego miejsca. Grupa pochodzi z Białegostoku. Na pytanie „co grają?” można odpowiedzieć: „psychodelic-disco-punk oraz liryczne techno o jakim nie śniliście, a chcielibyście śnić”. Beton tworzy osiem osób. To specyficzna ludowa muzyka, której towarzyszą polskie, ale i białoruskie teksty.
Posłuchaj: www.myspace.com/betonpodlasie

Zuzanna Kulawiak
Rocznik 1986. Studentka II roku magisterskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu pochodzi z Ostrzeszowa, małej miejscowości w Wielkopolsce. Od paru lat zajmuje się wizażem i stylizacją. Pracuje przy realizacji sesji fotograficznych i programów telewizyjnych. Praca artystyczna
„Nobody – Somebody”, którą zaprezentuje w Żaczku, składa się z czternastu fotografii stylizowanych na obrazy wielkich malarzy. Autorem stylizacji, makijażu jak i modelką jest sama autorka. Projekt do tej pory został pokazany w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie oraz w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

www.borowkamusic.pl

J     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy