Logo
knajpy.krakow.pl
sobota, 21 lipca 2018 

Forum o Krakowie

Znajdź lokal
Jedno zdjęcie
Ręce i Nogi Club
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
galeria >>
Zaproś do dyskusji
Stąd możesz zaprosić do dyskusji znajomych
 
 Temat tygodnia 03 grudnia 2010archiwum
Kliknij żeby powiększyćARTROSIS: XV-lecieprzyczyn całkowicie niezależnych od zespołu i organizatora odwołany zostaje koncert ARTROSIS w Klubie Studio, planowany na piątek 3.12.2010. Koncert z podobnym zestawem wykonawców odbędzie się najprawdopodobniej wiosną.

Bilety na koncert są dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro oraz online na stronie www.ticketpro.pl.

Bilety KOLEKCJONERSKIE będą dostępne w Klubie STUDIO oraz w Klubie GWAREK.

punkty sprzedaży biletów w Krakowie

Ceny biletów:
- ULGOWY: 20 PLN (przedsprzedaż) / 25 PLN (w dniu koncertu)
- NORMALNY: 25 PLN (przedsprzedaż) / 30 PLN (w dniu koncertu)

Zespół ARTROSIS pochodzi z Zielonej Góry, gdzie powstał w marcu 1995. Początkowo szukając swego brzmienia opierał się na ciężkich rifach gitarowych, jednakże od początku nie była to muzyka typowo rockowa czy metalowa. Przywiązując dużą uwagę do instrumentów klawiszowych i z charakterystyczną elektroniczną perkusją, Artrosis najbardziej identyfikował się z nurtem gotyckim. Gdy w 1996 roku zespół zadebiutował na największej polskiej imprezie muzyki niezależnej Castle Party nikt nie miał wątpliwości, że Sztuka Róż już wkrótce odegra znaczącą rolę na tej scenie. Choć dla Artrosis był to pierwszy duży koncert entuzjastyczne przyjęcie okazało się dobrą wróżbą na przyszłość. Z czasem ich muzyka nabierała mocy i ewoluowała w stronę metalu gotyckiego, by w roku 1997 eksplodować świeżością i charyzmą. Tak narodził się „Ukryty Wymiar” – debiutancki album Artrosis. Wszelkie znaki na niebie, ziemi jak też rozdarta kurtyna świątyni subtelnych serc z hukiem zapada w nicość pod sromotnym uderzeniem, absolutnie przepięknej muzyki Artrosis – tak pochlebnych recenzji nie zbiera przeciętna płyta. Czarowi muzyki nie oparł się również sam Tilo Wolff – lider kultowej gotyckiej formacji Lacrimosa i właściciel firmy Hall Of Sermon – który zdecydował się na wydanie krążka „Ukryty Wymiar” poza granicami Polski. W styczniu 1998 pod nazwą „Hidden Dimension” debiut Artrosis pojawił się w sklepach na całym świecie.

Więcej na stronie: http://artrosis.pl

AGRESSIVA 69 – przedstawiciel polskiego rocka industrialnego. Zespół założony w Krakowie w 1990 roku przez Jacka Tokarczyka – gitara i Tomasza Grocholę – wokal. W swoim dorobku mają 6 płyt studyjnych, 2 koncertowe, muzykę filmową. Występowali m.in. na festiwalach w Jarocinie, Węgorzewie, Przystanek Woodstock, Castle Party, Eurorock w Belgii, Eurosonic w Holandii, Zillo w Niemczech wraz z m.in. Front 242, The Mission, New Model Army, Marc Almand, Fields of the Nephilim, Alphaville, The Prodigy, Ministry. Dwukrotnie nominowani do |Fryderyków, w 2003 r. otrzymali Grand Prix Yach Film Festival za teledysk do utworu „Situations”. Obecnie A69 pracuje nad materiałem na nowy album, który powinien ukazać się w 2011r. Członkowie zespołu: Jacek Tokarczyk, Tomasz Grochola, Robert Tuta, Sławomir Lenart, Bogusław Pezda i Andrzej Ratajczyk.

Więcej informacji na: http://www.myspace.com/agressiva69

Zespół FORGOTTEN SOULS został założony w 1998 roku przez Krzysztofa „Chrisa” Wójcika – gitara, Piotra „Petera” Wójcika – instrumenty perkusyjne i Pawła „Mr G. susa” Groblera – instrumenty klawiszowe. Przez następne dwa lata do zespołu dołączali kolejno gitarzysta – Arkadiusz Miśkowiec, basista – Marcin Ciesielski oraz wokalista – Marcin Gierczyński, z którymi Forgotten Souls stworzył pierwszy materiał. W 2000 roku zespół zaczął koncertować, nagrał pierwsze demo i wygrał przegląd zespołów amatorskich organizowany przez klub „Pod Jaszczurami”.

Więcej na stronie: http://forgottensouls.pl/

DYSONANS pod swoją obecną nazwą działa od stycznia 2007 roku. Pomysłodawcami i założycielami zespołu są Marcin "Ryba" Dymek (gitara) Radek "Atom" Lisik (gitara) i Marcin "Emes" Samul (ex – keyboard). To oni, kilka lat temu założyli Clinefelter Syndrom, gdzie wspólnie tworzyli pierwsze dźwięki. Wkrótce, roboczą nazwę zastąpiła nowa – Ayers Rock – a do zespołu dołączyli nowi członkowie.

Ten skład nie przetrwał niestety długo, ale szybko udało się powołać nowy. Atom zdobył numer telefonu do Oli od założyciela jej pierwszego zespołu, a przyjacielski grill rozwiał wątpliwości.

Zespół przyjął nazwę DYSONANS i pełen zaangażowania i pasji ruszył pełną parą. Zagrał swój pierwszy, udany koncert i wszedł do studia, by nagrać bardzo pozytywnie odebrany materiał DEMO "The new chapter", po czym rozpoczął prace nad debiutanckim albumem.

Więcej informacji na: http://www.dysonans.com/

ETERNAL DEFORMITY powstał w 1993 roku. Działalność zespołu to wieczne poszukiwania i przekraczanie granic. Jak do tej pory zespół wydał 5 płyt: "Forgotten Distant Time" (1994), "Nothing Lasts Forever" (1998), "In The Abyss Of Dreams... Furious Memories" (2000), "The Serpent Design" (2002) oraz “Frozen Circus” (2008) Muzyka grupy ewoluowała od typowego doom metalu do stylu, który trudno jednoznacznie zaszufladkować – pojawiały się różne próby jej określenia jak np. „art death” czy „prog gothic metal” co świadczy o ogromnym zróżnicowaniu środków wyrazu i czerpaniu z wielu źródeł inspiracji. Jednak muzycy nigdy nie zapomnieli o swych metalowych korzeniach.

Więcej informacji na stronie: http://www.eternal-deformity.net/
cena biletu: 20 PLN (przedsprzedaż) / 25 PLN (w dniu koncertu)


j     

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy