Kraków – miasto z bogatą tradycją, Knajpy w Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju. Niegdyś był on siedzibą polskich królów oraz stolicą naszego kraju, a dzisiaj jest bez wątpienia jedną z ważniejszych europejskich metropolii. Na każdego turystę czeka tutaj mnóstwo zabytków oraz pubów, knajp, kawiarni, barów i restauracji w których mogą skosztować wielu pysznych potraw oraz delektować się wyjątkowymi drinkami.

Miasto z bogatą tradycją

Jego najpiękniejszą częścią jest bez wątpienia Stare Miasto, które to stanowi wyjątkową skarbnicę wielu dzieł sztuki oraz zabytków historycznych. Reprezentują one poszczególne style architektoniczne, począwszy od odległego średniowiecza, aż po współczesne czasy.

Sercem tego niezwykle uroczego miasta jest bez wątpienia Rynek Główny, który to stanowi największy plac miejski średniowiecznej Europy oraz który to został zachowany w niezmienionym kształcie od 1257 roku.

To tutaj z wieży bazyliki Mariackiej już od sześciuset lat co godzinę na cztery strony świata rozlega się znany każdemu z nas hejnał mariacki. Z kolei na rynku niezwykłego uroku dodają Sukiennice, w których to można zakupić niezliczone pamiątki z tego miasta.

To wyjątkowo urocze miasto może także poszczycić się założonym w średniowieczu Uniwersytetem Jagiellońskim, w którym to studiował Mikołaj Kopernik oraz papież Jan Paweł II.

Niezwykłego uroku temu miastu dodaje także wzgórze wawelskie, które niegdyś było rezydencją polskich władców oraz ważnym ośrodkiem religijnym. Zachwyt każdego turysty wzbudza tutaj arkadowy dziedziniec, największa perła szesnastowiecznej architektury.

Ekskluzywne knajpy w Krakowie

Miasto to urzeka turystów z całego świata swą niepowtarzalną atmosferą, zawsze wyjątkową oraz inspirującą.

Niemalże przez cały rok Rynek Główny oraz centrum tego miasta wraz z przyległymi ulicami tętni życiem do późnych godzin nocnych. Zarówno turyści, jaki i mieszkańcy tego miasta wypełniają szczelnie znajdujące się tutaj restauracje, kawiarnie, bary oraz kluby. Wielu z nich wyjątkowego uroku dodają uliczni grajkowie.

Każda knajpa jest niezwykle ekskluzywna oraz zachwyca swym wyjątkowym urokiem. Panujący tutaj niepowtarzalny klimat sprawia, że każdy klient może skosztować w przyjemnej atmosferze lokalne piwo czy też delektować się różnorodnymi drinkami o niepowtarzalnych smakach.

Z kolei wieczorna lampka wina spożywana z widokiem na miasto sprawia, że czas mija w wyjątkowej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *